język co to znaczy
Co znaczy Język. Czym jest zdrowia j. ustnej istotne jest nie tylko szczotkowanie zębów, lecz.

Czy pomocne?

Definicja Język

Definicja z ang. Language, z niem. Sprache.

Co to znaczy: Język (z łaciny: lingua) - Badania naukowe wykazały, iż dla zdrowia j. ustnej istotne jest nie tylko szczotkowanie zębów, lecz również odpowiednia higiena języka. Mycie języka specjalną szczoteczką zapewni utrzymanie tego organu we właściwej kondycji. Szczoteczka do czyszczenia języka nazywa się One Drop Only i jest dostępna na rynku od kilku miesięcy Jak istotna jest higiena j. ustnej, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Wszyscy, którzy chcą mieć piękny uśmiech powinni zaopatrzyć się w taką szczoteczkę, ponieważ używając jej często, efektywnie likwiduje się bakterie bytujące w osadzie na języku, a co z tym
się wiąże, redukuje się o 1/3 tworzenie płytki nazębnej, odpowiedzialnej za rozwój chorób przyzębia i próchnicy. Mycie języka poprawia także działanie kubków smakowych, dzięki czemu możemy odczuwać pełnię smaków spożywanych potraw. Czy mycie języka wymaga specjalnej szczoteczki, czy nie wystarczy zwykła szczotka do zębów? Oczywiście, każdy sposób na oczyszczenie tego organu jest dobry i możemy próbować to zrobić zwykłą szczoteczką do zębów, z kolei specjalnie zaprojektowany i wyprofilowany anatomicznie kształt szczoteczki do języka zapewnia dotarcie do całej jego powierzchni.
Zmniejszenie języka /microglossis/ – zanika mięśniówka, lecz nie błona śluzowa
zanik brodawek – niedobór wit.H
zwiększenie języka /macroglossis/ – Niedoczynność Tarczycy, Zespół Downa, Akromegalia
Ocenie powinny podlegać zabarwienie, brodawki, naloty, owrzodzenia, powierzchnia boczna, wędzidełka, przygryzanie języka zębami, linia biała, ruchomość.

Czym jest Język znaczenie w Słownik na J .