oral skinsept co to znaczy
Co znaczy Skinsept Oral. Czym jest i gardła. Stomatologia: przed i po zabiegach (na przykład.

Czy pomocne?

Definicja Skinsept Oral

Definicja z ang. Oral Skinsept, z niem. Oral Skinsept.

Co to znaczy: Wskazania do stosowania
Odkażanie błony śluzowej j. ustnej i gardła. Stomatologia: przed i po zabiegach (na przykład ekstrakcja zęba) i pomocniczo w leczeniu stanów zapalnych dziąseł i przyzębia, przy odleżynach wywołanych użytkowaniem protez, unieruchomieniu złamań po urazach.
Działanie
Roztwór do odkażania j. ustnej i gardła. Dzięki połączeniu znanych substancji aktywnych w stosunku do drobnoustrojów preparat jest efektywny wobec bakterii, grzybów, wirusów i pierwotniaków. Preparat jest bezbarwny i autosterylny i nie skutkuje powstawania oporności mikroorganizmów.
Działania niepożądane
Możliwe są reakcje alergiczne. Czasem może wystąpić uczucie pieczenia błony śluzowej, przejściowe zakłócenie percepcji smakowej, odwracalne przebarwienia zębów, wypełnień i języka i wzmożone złuszczanie błony śluzowej.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Dzieci do 6 r.ż. Osoby uzależnione od alkoholu (preparat zawiera etanol).
Interakcje
Anionowe środki powierzchniowo-czynne inaktywują działanie preparatu.
Dawkowanie
Płukać jamę ustną albo gardło 1 łyżką stołową roztworu 1-2 razy na dzień poprzez 1 min. Roztworu do płukań nie rozcieńczać. Wskazane jest płukanie j. ustnej po upływie 30 min. od szczotkowania zębów (inaktywacja substancji czynnej płukanki poprzez detergenty służące w pastach).

Czym jest Skinsept Oral znaczenie w Słownik na S .