ustalenie planu leczenia co to znaczy
Co znaczy Ustalenie Planu Leczenia. Czym jest wywiadu, badania, zdjęć twarzy, pantomogramu.

Czy pomocne?

Definicja Ustalenie Planu Leczenia

Definicja z ang. Determining Treatment Plan, z niem. Die Bestimmung Behandlungsplan.

Co to znaczy: Wykonywane jest przez analizowanie zebranych informacji z wywiadu, badania, zdjęć twarzy, pantomogramu, cefalogramu, modeli. Najważniejszym zadaniem tego etapu jest określenie dalszego postępowania przez rozpoznanie problemu (przerost szczęki, niedorozwój żuchwy, wychylenie siekaczy górnych, przechylenie siekaczy dolnych), planowanie drogi (rodzaje aparatów do zastosowania, leczenie ekstrakcyjne, leczenie ekspansyjne, gdzie i które zęby zostaną przesunięte), wyznaczenie celu (estetyka, funkcja, protetyka, implanty), umożliwiającym wyprzedzenie nadchodzących problemów. Pacjent przychodzi ze standardowymi problemami, jednak postępowanie powinno być indywidulne. Konieczne jest określenie, czy leczenie jest możliwe do przeprowadzenia jedynie dzięki jednego aparatu w szczęce albo żuchwie, jednak ono jest wskazane jedynie przy niewielkich problemach w łuku jak stłoczenia III rzędu. Ponadto leczenie jednym aparatem jest trudniejsze niż dwoma. Leczenie może się zacząć łatwo, lecz nadejdzie pkt. krytyczny. Poprawne określenie planu leczenia stanowi najlepsze zabezpieczenie i przeciwdziałanie powikłaniom. Pacjenci posiadają podobną wadę, lecz mają inne nasilenie, oczekiwania, wiek, albo mają różne wady. Doktor powinien pamiętać, iż pacjent płacąc za leczenie ortodontyczne, płaci nie tylko za materiały, lecz także za czas spędzony na przeprowadzeniu dokładnej analizy, następne szkolenia i zapobieganie recydywie.
badanie modeli,

badanie zdjęć twarzy,


badanie pantomogramu,badanie cefalometryczna,
W czasie kolejnej wizyty pacjenta należy przedstawić ustalony plan leczenia, omówić go z pacjentem nie narzucają równocześnie metod terapeutycznych, uzyskać pisemną zgodę w karcie zatwierdzającą wydatki i przewidywany czas leczenia. Pacjent powinien być świadomy, iż pomimo dołożenia wszelkich starań leczenie ortodontyczne może nie być trwałe na zawsze, czasami po kilku latach konieczne jest ponowne leczenie. Stabilność nie jest gwarantowana w medycynie, pewności nie dają także lekarze onkolodzy po usunięciu nowotworu, iż nawrotów nie będzie. także
w czasie omawiania planu leczenia i jego akceptacji można rozpocząć przygotowanie miejsca dla pierścieni ortodontycznych przez założenie separacji.

Czym jest Ustalenie Planu Leczenia znaczenie w Słownik na U .