ajurweda co to znaczy
Co oznacza Ajurweda. Definicja system medyczny zakładający, że zależność między ciałem, a duchem.

Czy pomocne?

Definicja Ajurweda

Co to jest: Ajurweda - to starożytny hinduski system medyczny zakładający, że zależność między ciałem, a duchem odgrywa główną rolę w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia. System ten polega na zrównoważeniu energii życiowej zwanej prana oraz równowadze pomiędzy trzema podstawowymi siłami życiowymi zwanymi doshe. Jedna z nich tzw. vata odpowiada za ruch o organizmie, druga tzw. pitta kontroluje trawienie i procesy wytwarzania energii, trzecia tzw. kapha odpowiada za budowę organizmu i jego stabilność. Jeśli jedna z tych trzech sił życiowych zachwieje równowagę organizmu mówimy o chorobie.

Każdy z nas powinien wiedzieć, która z trzech sił jest dominująca i szczególnie powinien o nią dbać, tak aby pozostała w równowadze z pozostałymi siłami.

Lekarze ajurwedy nie skupiają się na chorobie tylko leczą cały organizm i umysł. Najważniejsze jest oczyszczenie organizmu z toksyn np. poprzez kąpiele parowe, lewatywy, płukanie nosa, upuszczanie krwi, masaże z użyciem olejków. Ważne jest również stosowanie odpowiedniej diety, medytowanie, uprawianie jogi oraz spożywanie ziół.

Aby zostać terapeutą ajurwedy należy ukończyć 5-6 letni kurs szkolenia w tradycyjnych szkołach ajurwedy, w USA szkolenie trwa tylko kilka miesięcy.


Czym jest Ajurweda znaczenie w Słownik na A .