cholesterol co to znaczy
Co oznacza Cholesterol. Definicja który bierze udział w powstawaniu hormonów, kwasów żółciowych.

Czy pomocne?

Definicja Cholesterol

Co to jest CHOLESTEROL: Cholesterol - to związek chemiczny, który bierze udział w powstawaniu hormonów, kwasów żółciowych, witaminy D, jest składnikiem błon komórkowych. Jest niezbędny do funkcjonowania organizmu, ale jego nadmiar powoduje zwężenie tętnic wieńcowych. Zbyt wysoki cholesterol mają zazwyczaj osoby otyłe. Ilość cholesterolu w organizmie człowieka powinna wynosić 100-150g.

Około 75% cholesterolu obecnego w organizmie wytwarzane jest w wątrobie, 25% pochodzi z pożywienia.

Przyczyny zwiększonego stężenia cholesterolu:
- spożywanie pokarmów o dużej zawartości cholesterolu,
- genetycznie uwarunkowane zaburzenia przemiany materii,
- niedoczynność tarczycy,
- ciąża,
- spożywanie dużej ilości alkoholu,
- stres,
- przyjmowanie leków,

Przyczyny zmniejszonego stężenia cholesterolu:
- nadczynność tarczycy,
- poważne uszkodzenie wątroby,
- zbyt małe spożywanie cholesterolu z pokarmami,
- przewlekła biegunka,Definicja Cysta:
Co to jest nazwa to torbiel ) :Jest to najczęściej występujący wytwór patologiczny zaliczany do łagodnych nowotworów. Może powstać w dowolnym miejscu w organizmie (skóra, kości, narządy wewnętrzne) - składa się cholesterol co znaczy.
Definicja Ciężar Właściwy:
Co to jest gęstość względna) - oznacza gęstość moczu, zależy od ilości moczu i rozpuszczonych w nim substancji. Gdy w moczu obecne jest białko i glukoza, jego gęstość zwiększa się. Ciężar właściwy zależy od cholesterol krzyżówka.
Definicja Chiropraktyka:
Co to jest terapia manualna, która oparta jest na założeniu, że podstawą dobrego samopoczucia jest swobodny przepływ impulsów nerwowych, które swój początek mają w mózgu, skąd rozchodzą się do wszystkich części cholesterol co to jest.
Definicja Cynk:
Co to jest gojenie się ran i wzmacnia układ odpornościowy, korzystnie wpływa na włosy i skórę, pomaga w leczeniu chorób skóry (trądzik, opryszczka).Kobiety powinny dziennie przyjmować 12-15mg cynku, kobiety w cholesterol słownik.
Definicja Ciąża Pozamaciczna:
Co to jest to nieprawidłowe umiejscowienie ciąży poza jamą macicy. W początkowym okresie objawia się jednostronnymi bólami w podbrzuszu, plamieniami lub krwawieniem z dróg rodnych, rzadziej występują napadowe cholesterol czym jest.

Czym jest Cholesterol znaczenie w Słownik na C .

  • Dodano:
  • Autor: