tarczyca co to znaczy
Co oznacza Tarczyca. Definicja obrębie szyi poniżej jabłka Adama. Produkuje hormony między innymi.

Czy pomocne?

Definicja Tarczyca

Co to jest TARCZYCA: Tarczyca - to mały narząd leżący w obrębie szyi poniżej jabłka Adama. Produkuje hormony między innymi tyroksynę, która reguluje metabolizm organizmu. Niedobór jodu może doprowadzić do niedoczynności tarczycy, kiedy do tego dojdzie tarczyca powiększa się i na szyi tworzą się wole. Wzmożone wydzielanie hormonów tarczycy prowadzi do nadczynności tarczycy.
Jest gruczołem wydzielania wewnętrznego, produkuje hormony, które są odpowiedzialne za różne procesy metaboliczne w organizmie oraz funkcje różnych narządów.
Tarczyca waży od 30 do 60 g.
Może powiększyć się podczas ciąży, również w trakcie cyklu miesiączkowego jej wielkość się zmienia.
Wyróżnia się nadczynność i niedoczynność tarczycy.


Definicja Transseksualizm:
Co to jest to uczucie, że ma się płeć przeciwną niż ta rzeczywista. Osoby takie czują ciągłą potrzebę ubierania się w stroje płci przeciwnej. W odróżnieniu od transwestytów mają chęć pozbycia się cech tarczyca co znaczy.
Definicja Transaminazy:
Co to jest Transaminazy - są to enzymy, które wytwarzane są przez mięśnie i serce. Ich aktywność wzrasta w przypadku zawału serca, niedokrwienia serca oraz schorzeniach wątroby i chorobach mięśniowych tarczyca krzyżówka.
Definicja Tłuszczak:
Co to jest typowym niezłośliwym guzem. Powstaje on z dojrzałej komórki tłuszczowej. Najczęściej umieszcza się on na tułowiu. Nie jest bolesny, nie powoduje żadnych dolegliwości, skóra na nim i w okolicach nie tarczyca co to jest.
Definicja Tetniak:
Co to jest nienaturalne zmiany ściany w obrębie tętnicy, występujące najczęściej w aorcie, tętnicy udowej, tętnicy podkolanowej. Powstają w wyniku osłabienia lub uszkodzenia ścian tętnicy, są również tarczyca słownik.
Definicja Transferryna:
Co to jest odpowiada za transport żelaza we krwi, najczęściej jednak jego zdolność do transportowania jest wykorzystywana w 1/3. U kobiet w ciąży i osób z niedoborem żelaza wartości transferryny są podwyższone tarczyca czym jest.

Czym jest Tarczyca znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: