alergie pytania odpowiedzi co to znaczy
Co znaczy Alergie - pytania i odpowiedzi?. Co to jest Miewasz duszności, wysypki albo łzawienia.

Czy pomocne?

Alergie - pytania i odpowiedzi

Definicja z ang. Allergies - questions and answers, z niem. Allergien - Fragen und Antworten.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Astrum, Wrocław 2004, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,166 str., Wymiary: 125 x 195 mm , Waga: 0.14 kg
Zagadnienia: alergie pytania odpowiedzi
ISBN: ISBN 83-7277-187-1
Opis: Męczą Cię napady kaszlu? Cierpisz na chroniczny nieżyt nosa? Miewasz duszności, wysypki albo łzawienia? Zastanawiasz się, jaka jest powód Twoich dolegliwości? Alergia! – oto odpowiedź. Choroba ta jest jedną z najczęściej występujących w XXI wieku. Jeszcze w ubiegłym stuleciu cierpiał na nią zaledwie 1% społeczeństwa, dzisiaj – przeszło 1/5 całej populacji. Statystyki są alarmujące: co 20 osoba nie może się pozbyć uciążliwej wysypki, a co 5 – kataru siennego. Na ataki astmy narażone jest co 14 dziecko, przy czym liczba ta nieustannie wzrasta, szczególnie w państwach rozwiniętych gospodarczo. Jak twierdzą fachowcy, to właśnie postęp cywilizacyjny, a również nieodpowiednia dieta, towarzyszący nam stres i zmienność klimatu sprzyjają powstawaniu alergii. Schorzenie jest to gdyż ściśle powiązane z zaburzeniem adaptacji układu immunologicznego człowieka do nowych warunków środowiskowych. Jeżeli więc męczą Cię napady kaszlu, cierpisz na chroniczny nieżyt nosa, astmę oskrzelową bądź uczulenie i nie wiesz, jak pozbyć się uporczywych dolegliwości – koniecznie przeczytaj niniejszą książkę. ''Alergie. Pytania i odpowiedzi'' to doskonałe vademecum, z którego dowiesz się, czym jest ta choroba, jak można ją leczyć, jak złagodzić jej objawy i co robić, żeby się przed nią ustrzec. Jesteśmy przekonani, iż Barbara Jakimowicz-Klein – autorka tekstu i znawczyni tematu – w swoim małym, ale wyczerpującym poradniku odpowiedziała na wszystkie istotne pytania! Zajrzyj do tej książki koniecznie!
Spis treści:
  • WSTĘP
  • VADEMECUM ALERGIKA Czym jest alergia? Jakie są powody występowania chorób alergicznych? Jakie są objawy chorób alergicznych? Co powinniśmy wiedzieć o alergenach? Co jest to wstrząs anafilaktyczny? Jakie są rodzaje alergii? Jak rozpoznać choroby alergiczne? Jak postępować w przypadku chorób alergicznych?
  • ASTMA O PODŁOŻU ALERGICZNYM U DOROSŁYCH Czym jest astma oskrzelowa? Dlaczego powstaje skurcz oskrzeli? Jakie są objawy astmy? Na jakie niepokojące objawy powinno się zwracać uwagę? Jakie są rodzaje astmy oskrzelowej? Jaki przebieg ma astma? Czy astma jest dziedziczna? Jakie są powody występowania astmy? Jakie czynniki wyzwalają ataki astmy? W jaki sposób rozpoznaje się astmę? W jaki sposób można leczyć astmę? Jak przyjmuje się leki przeciw astmie? Jak należy zachować się w razie ataku astmy? Czy z astmy można się wyleczyć? Jaką rolę w leczeniu astmy oskrzelowej odgrywa medycyna naturalna? Jak powinna wyglądać dieta w astmie? Czy astmatyk powinien zrezygnować z uprawiania sportu? Jak powinien być zorganizowany urlop astmatyka? O czym astmatyk powinien pamiętać?
  • ALERGIE U DZIECI Jak zapobiegać alergii przed urodzeniem się dziecka? Czy można zapobiec, zmniejszyć nasilenie albo opóźnić wystąpienie pierwszych objawów alergii? Czy pora urodzin ma wpływ na skłonność do alergii? Czym jest alergia u dzieci? Co jest to skaza atopowa? W jaki sposób rozpoznaje się alergię u dzieci? Jak sprawdzić, czy małe dziecko ma alergię? Jakie są rodzaje alergii u dzieci? Czym jest alergia pokarmowa u dzieci? Jakie są kluczowe objawy atopowego zapalenia skóry (AZS) u dzieci? Kiedy mówimy o wyprysku kontaktowym u dzieci? Jakie czynniki wywołują pokrzywkę u dzieci? Kiedy nawracający katar ma podłoże alergiczne? Czym jest gorączka sienna? W jaki sposób zapobiega się chorobom alergicznym u dzieci? Czy z alergii się wyrasta? Jak nauczyć dziecko żyć z chorobą alergiczną? O czym powinni pamiętać rodzice dziecka alergicznego w wieku szkolnym?
  • ADRESY NIEKTÓRYCH PORADNI ALERGOLOGICZNYCH
  • SŁOWNICZEK WAŻNIEJSZYCH TERMINÓW
  • BIBLIOGRAFIA

Czym jest znaczenie w Słownik na A .