anatomia prawidłowa co to znaczy
Co znaczy człowieka - kończyna górna, kończyna?. Co to jest prawidłowa człowieka pod redakcją prof.

Czy pomocne?

Anatomia prawidłowa człowieka - kończyna górna, kończyna dolna

Definicja z ang. Human Anatomy - upper limb, lower limb, z niem. Human Anatomy - der oberen Gliedmaßen, untere Extremität.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellonskiego, Kraków 2002, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,194 str., Wymiary: 170 x 240 mm , Waga: 0.37 kg
Zagadnienia: anatomia prawidłowa
ISBN: ISBN 83-233-1599-X
Opis: Pierwszy z podręczników uczelnianych, w serii Anatomia prawidłowa człowieka pod redakcją prof. dr. hab. med. Andrzeja Skawiny, dotyczy budowy anatomicznej kończyny górnej i kończyny dolnej. Niniejsze opracowanie, o charakterze kompendium, zostało przygotowane bardzo starannie pod względem merytorycznym na podstawie wieloletniego doświadczenia dydaktycznego Katedry Anatomii Prawidłowej i, co istotne, uwzględniające najnowsze, obecnie obowiązujące nazewnictwo anatomiczne. Książka w sposób jasny i systematyczny omawia całościowo budowę anatomiczno-czynnościową obu kończyn, która została zilustrowana właściwie dobranymi i starannie wykonanymi, techniką kreskową, rycinami. Dodatkowy walor opracowania stanowi przystępne omówienie rozwoju osobniczego obu kończyn u człowieka z uwzględnieniem przekształceń, które zachodzą w ich budowie, a w szczególności w dziedzinie układu naczyniowego (zmiany w nazewnictwie przekształcających się odcinków układu tętniczego i żylnego), co poglądowo zilustrowano na odpowiednich schematach. Podręcznik stanowi nowoczesne, wartościowe opracowanie, skierowane do studiujących na wydziałach lekarskich, jak także przyrodniczych.
Spis treści:

Czym jest znaczenie w Słownik na A .