anoreksja trudne pytania co to znaczy
Co znaczy ANOREKSJA - trudne pytania?. Co to jest kliniczną dla czytelnika szerszego niż środowisko.

Czy pomocne?

ANOREKSJA - trudne pytania

Definicja z ang. Anorexia - difficult questions, z niem. Magersucht - schwierige Fragen.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Impuls, Kraków 2006, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,127 str., Wymiary: 160 x 235 mm , Waga: 0.23 kg
Zagadnienia: anoreksja trudne pytania
ISBN: ISBN 83-7308-653-6
Opis: Niniejsza publikacja przedstawia wiedzę naukową  i kliniczną dla czytelnika szerszego niż środowisko profesjonalistów. Sposób prezentacji aktualnej wiedzy o anoreksji w tej monografii pozwala na dotarcie do: rodziców osób chorych, nauczycieli i wychowawców, wreszcie do osób doświadczających problemów  z anoreksją. [...] Z recenzji naukowej prof.dr hab. Czesława Czabały Większość tekstu to próba odpowiedzi na pytania dotyczące natury, przebiegu i leczenia tych zaburzeń. Pośród pytań pojawiają się między innymi Czy anoreksja jest chorobą? Jak rozpoznać osobę z anoreksją w najbliższym otoczeniu? Czy anoreksja jest nałogiem? Czy powodem anoreksji jest kultura? Jaki jest ''tajemniczy kod'' osób z anoreksją? Dlaczego stosuje się terapię anoreksji dzięki poczty elektronicznej? Czy osoba z anoreksją chce umrzeć? Jak powinno się rozmawiać z osobą z anoreksją?
Spis treści:
  • DIAGNOSTYKA Czy nazwa anorexia nervosa jest prawidłowa? Jak rozpoznać osobę z anoreksją w najbliższym otoczeniu? Czy anoreksja jest chorobą? Czy aktualnie jedyną metodą rozpoznawania anoreksji są dwa podręczniki diagnostyczne: DSM–IV–TR (2000) i ICD-10 (2000)? Czy anoreksja może być porównywana do schozofrenii? Czy anoreksja jest nałogiem? Czy święta Katarzyna ze Sieny była chora na anoreksję?
  • UWARUNKOWANIA Czy powodem anoreksji jest kultura? Czy osoba z anoreksją akceptuje swoją seksualność? Czy rodziny osób z anoreksją można uznać za patologiczne? W jakich porach roku/miesiącach rodzą się osoby z anoreksją? Czy zwierzęta chorują na anoreksję?
  • PRZEBIEG Jakie pokarmy preferują osoby z anoreksją? Jaki jest ''tajemniczy kod'' osób z anoreksją? Jakie można wymienić nietypowe i patologiczne sposoby odchudzania się? Czy osoba z anoreksją dba o własne zdrowie?
  • LECZENIE Czy osoby z anoreksją mogą być leczone przymusowo? Dlaczego stosuje się terapię anoreksji dzięki poczty elektronicznej? Czy wykorzystywanie przestrzeni wirtualnej w razie osób z anoreksją jest ryzykowne? Czy anoreksja może być leczona dzięki ciepła, zwłaszcza sauny? Czy wzrost wagi u pacjentów z anoreksją pomaga im w walce z chorobą? Dlaczego sztuka?
  • POGRANICZE ŻYCIA I ŚMIERCI Czy osoba z anoreksją chce umrzeć? Czy wiele osób chorych na anoreksję umiera i czy wyniszczenie organizmu z powodu głodowania jest kluczową powodem ich śmierci? Czy powinno być dopuszczone leczenie paliatywne osób z anoreksją? Jak powinno się rozmawiać z osobą z anoreksją, gdy jest ona bardzo chychudzona i spostrzegamy, iż jej życie jest zagrożone? Bibliografia. O Autorce

Czym jest znaczenie w Słownik na A .