autyzm przywiązanie studia co to znaczy
Co znaczy przywiązanie. Studia nad interakcjami?. Co to jest kształtowanie się więzi i jej.

Czy pomocne?

Autyzm i przywiązanie. Studia nad interakcjami dzieci z autyzmem i ich matek.

Definicja z ang. Autism and attachment. Studies on the interaction of children with autism and their mothers., z niem. Autismus und Befestigung. Untersuchungen zur Wechselwirkung von Kindern mit Autismus und deren Mütter..

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Sopot 2003, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,160 str., Wymiary: 165 x 235 mm , Waga: 0.30 kg
Zagadnienia: autyzm przywiązanie studia
ISBN: ISBN 83-89120-48-8
Opis: Czy nietypowość zachowania dziecka z autyzmem ma wpływ na kształtowanie się więzi i jej charakter i na odpowiedź jego matki na to zachowanie? Czy charakter interakcji tego dziecka z matką ma wpływ na poziom stresu i depresji u matki? Znalezienie odpowiedzi na te i na sporo innych pytań postawiła sobie za cel poszukiwań badawczych prof. Ewa Pisula. Jej podręcznik złożona jest z dwóch części:: pierwsza to przegląd piśmiennictwa dotyczącego omawianego problemu, zaś druga jest prezentacją badań przeprowadzonych poprzez Autorkę, gdzie dokonała porównania grup dzieci z autyzmem, dzieci z zespołem Downa i dzieci prawidłowo się rozwijających. podręcznik prawdopodobnie zainteresuje nie tylko psychologów i pedagogów praktyków, lecz także studentów takich kierunków, jak psychologia, pedagogika specjalna, socjologia, medycyna i psycholingwistyka i rodziców dzieci z autyzmem.
Spis treści:
  • 1. Interakcje matek z dziećmi o zaburzonym rozwoju
  • 2. Autyzm i przywiązanie
  • 3. Przywiązanie u dzieci z autyzmem - badania swoje
  • 4. Przywiązanie u dziecka a dobrostan matki
  • 5. Autyzm jako schemat do analizy relacji pomiędzy przywiązaniem u matki a przywiązaniem u dziecka
  • Bibliografia.
  • Indeksyw

Czym jest znaczenie w Słownik na A .