biblioterapia praktyce co to znaczy
Co znaczy praktyce. Poradnik dla nauczycieli?. Co to jest do pracy z grupą. Kluczowym celem.

Czy pomocne?

Biblioterapia w praktyce. Poradnik dla nauczycieli, wychowawców i terapeutów

Definicja z ang. Bibliotherapy in practice. A guide for teachers, educators and therapists, z niem. Bibliotherapy in der Praxis. Ein Leitfaden für Lehrer, Erzieher und Therapeuten.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Impuls, Kraków 2005, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,265 str., Wymiary: 160 x 235 mm , Waga: 0.33 kg
Zagadnienia: biblioterapia praktyce
ISBN: ISBN 83-7308-602-1
Opis: W książce przedstawiono wyjątkowe scenariusze, przeznaczone do pracy z grupą. Kluczowym celem zamieszczonych tekstów jest profilaktyka i robota z emocjami. Scenariusze mogą znaleźć wykorzystanie zarówno na zajęciach dydaktycznych, jak i socjoterapeutycznych, czy spotkaniach z grupą wsparcia. Podręcznik jest nie tylko źródłem pomysłów do pracy z grupą, lecz także poradnikiem, w jaki sposób pisać swoje, autorskie scenariusze bibliterapeutyczne. Realizatorami przedstawionych tekstów mogą być nauczyciele szkół szczebli podstawowych, gimnazjalnych, zawodowych i licealnych. Mogą być one proponowane uczniom w ramach zajęć dydaktycznych i pozalekcyjnych (na przykład w świetlicach terapeutycznych).
Spis treści:
  • Wprowadzenie
  •  OBSZARY Wykorzystania SCENARIUSZY BIBLIOTERAPEUTYCZNYCH Czym jest biblioterapia? Cele bibliotrerapii realizowanej w formie scenariuszy biblioterapeutycznych Biblioterapia jako sposób pracy z uczniem.  Biblioterapia na zajęciach dydaktycznych.  Biblioterapia na zajęciach pozalekcyjnych. Biblioterapia jako sposób pracy z grupą terapeutyczną.
  •   METODYKA PRACY Z TEKSTEM BIBLIOTERAPEUTYCZNYM Jak pracować z zamieszczonymi scenariuszami? Jak napisać własny scenariusz biblioterapeutyczny? Jak opracować scenariusz biblioterapeutyczny na podstawie isniejącego już tekstu? Co tj. trójelementowy schemat postępowania biblioterapeutycznego?
  •  SCENARIUSZE BIBLIOTERAPEUTYCZNE Kredki Mucha na ławie oskarżonych Feralny wtorek Klasowa wycieczka Najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić, to zawsze być sobą Pechowy spacer Chcę wyjechać na wakacje Czy to już odpowiednia pora Niebezpieczna znajomość Zaufaj, powiedz żyj Ten inny Wirtualna znajomość ja tylko lubię dobrze zjeść Klub ''Pod Aniołem'' Miejsce przyjaźni w życiu młodzieży Przypadek bez wyjścia? Romek Tolerancja Decyzja Dziadek Toksyczna miłość Rodzina Narkotyki - pomyśl dwa razy, nim weźmiesz aczkolwiek raz Tato Dzień dobry, jestem kobietą, czy to problem? Oskar i pani Róża Miasto utrapienia Zdrada Rodzina ponad wszystko...? Zwalczyć lęk
  • Bibliografia

Czym jest znaczenie w Słownik na B .