biologia komórka metabolizm co to znaczy
Co znaczy METABOLIZM KOMÓRKOWY - trening przed?. Co to jest metabolizm komórkowy. W powszechnej.

Czy pomocne?

BIOLOGIA - KOMÓRKA, METABOLIZM KOMÓRKOWY - trening przed maturą

Definicja z ang. BIOLOGY - CELL, cell metabolism - training before graduation, z niem. Biologie - CELL, den Zellstoffwechsel - Training vor dem Abschluss.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Wydawnictwo Szkolne Omega, Kraków 2004, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,272 str., Wymiary: 160 x 230 mm , Waga: 0.46 kg
Zagadnienia: biologia komórka metabolizm
ISBN: ISBN 83-7267-128-1
Opis: Druga część opracowania z biologii komórki obejmuje metabolizm komórkowy. W powszechnej opinii ten dział biologii uchodzi za szczególnie trudny, gdyż wymaga znajomości fizycznych i chemicznych czynników środowiska i ich wpływu na przebieg mechanizmów metabolicznych w komórce. Mając to na względzie, w pierwszych rozdziałach przedstawiono podstawowe zagadnienia z bioenergetyki komórki i omówiono budowę i rolę enzymów warunkujących przebieg podstawowych szlaków metabolicznych. Prezentowanie w książce wzorów i reakcji chemicznych ma na celu ułatwienie zrozumienia szlaków metabolicznych, a nie ich zapamiętywanie. Postęp w zakresie biologii molekularnej i biochemii wymusza zmiany w sposobie nauczania. Zadaniem nie jest pamięciowe opanowanie szeregu cykli biochemicznych, lecz zrozumienie, iż podstawowe mechanizmy metaboliczne są przekształceniami energii swobodnej, które zachodzą dzięki białkom, stanowiącym urządzenia do przemian energii i przetwarzania informacji. W końcowych rozdziałach przedstawiono profile metaboliczne wybranych tkanek i wybrane zagadnienia specjalizacji komórek: skurcz mięśni, przewodnictwo nerwowe, ruch wici i rzęsek. W tej książce zachowany został układ treści taki jak w poprzednich opracowaniach. Każdy rozdział kończy się zestawem kontrolnych pytań otwartych, na które podano odpowiedzi z komentarzem. Pozwalają one na pełne zrozumienie przedstawionych mechanizmów metabolicznych zachodzących w komórce. Sześć zestawów zamkniętych pytań testowych umożliwia prawidłową interpretację i korektę możliwych niedociągnięć. Zadaniem 'Metabolizmu komórkowego', wchodzącego w skład cyklu opracowań poszczególnych działów biologii, jest dostarczenie zwartego przeglądu podstawowych szlaków metabolicznych i cykli biochemicznych składających się na metabolizm komórki.
Spis treści:

Czym jest znaczenie w Słownik na B .