choroby urojone pułapki co to znaczy
Co znaczy Choroby urojone - pułapki hipochondrii?. Co to jest psychicznych. W czołówce zbiorowych.

Czy pomocne?

Choroby urojone - pułapki hipochondrii

Definicja z ang. Diseases imaginary - traps hypochondria, z niem. Krankheiten imaginär - Fallen Hypochondrie.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: KDC, Warszawa 2005, wyd. 1, Oprawa: twarda,190 str., Wymiary: 125 x 190 mm , Waga: 0.29 kg
Zagadnienia: choroby urojone pułapki
ISBN: ISBN 83-7404-362-8
Opis: W najwyższym stopniu obawiamy się dzisiaj chorób psychicznych. W czołówce zbiorowych lęków zdetronizowały one nawet gruźlicę i raka. Choroby psychiczne mają tak sporo symptomów, iż praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Dlaczego tak wielu z nas chce się leczyć, w czasie gdy naprawdę nic nam nie dolega? Jak wyjaśnić to "psychoszaleństwo"? Współcześni hipochondrycy uważają, iż popadli w depresję, mimo że żadna diagnoza tego nie potwierdza; podejmują najrozmaitsze rodzaje terapii, często zbędnych i kosztownych, a niekiedy wręcz niebezpiecznych. W końcu leczenie staje się rytuałem, a psychoanalityk zaczyna pełnić funkcję przewodnika, spowiednika i doradcy duchowego. Spróbujmy odróżnić leczenie, które rzeczywiście nam służy, od tego, któremu poddajemy się ze względu na modę, nadmierną zapobiegliwość czy też przemożną chęć bycia doskonałym. Warto nauczyć się rozpoznawać oznaki tej nowej, urojonej choroby, jaką jest hipochondria psychiczna, która w miarę upływu czasu może nas doprowadzić do prawdziwego przygnębienia albo wręcz do progu szaleństwa.
Spis treści:
  • PSYCHOSZALEŃSTWO
  • NOWE CHOROBY UROJONE 1. Stres, stany lękowe i anoreksja w ciągu jednego roku 2. Depresja urojona 3. Osobowość hiperspołeczna 4. Nadużywanie psychoterapii 5. Nowe „toksyny" i nowi „toksykomani"
  • UROJENIA PRZESTARZAŁE I NOWOCZESNE 1. Chorzy na postęp 2. Wielcy klasycy hipochondrii
  • CZY CHORZY Z UROJENIA SĄ RZECZYWIŚCIE CHORZY
  • JAK WYJŚĆ Z UROJONEJ CHOROBY
  • TERAPEUTA DYSKRETNY I UMIARKOWANY
  • KONKLUZJE
  • KILKA RAD NA ZAKOŃCZENIE 1. Jak żyć z chorym z urojenia 2. Jak żyć ze swoimi urojonymi chorobami 3. Jak nie stać się chorym z urojenia Podziękowania

Czym jest znaczenie w Słownik na C .