choroby zakaźne pasożytnicze co to znaczy
Co znaczy pasożytnicze - epidemiologia i?. Co to jest podstawowym podręcznym źródłem informacji dla.

Czy pomocne?

Choroby zakaźne i pasożytnicze - epidemiologia i profilaktyka

Definicja z ang. Infectious and parasitic diseases - epidemiology and prevention, z niem. Infektiöse und parasitäre Erkrankungen - Epidemiologie und Prävention.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Alfa Medica Press, Bielsko-Biała 2007, wyd. 6, Oprawa: miękka foliowana,474 str., Wymiary: 125 x 190 mm , Waga: 0.04 kg
Zagadnienia: choroby zakaźne pasożytnicze
ISBN: ISBN 978-83-7522-010-0
Opis: Od chwili pierwszego wydania niniejsze vademecum stało się podstawowym podręcznym źródłem informacji dla pracowników nadzoru sanitarno-epidemiologicznego podejmujących bezpośrednie działania w celu zapobiegania i zwalczania chorób zakaźnych i pasożytniczych w Polsce. Korzystali (i korzystają) z niego również lekarze pierwszego kontaktu i studenci Akademii Medycznych. Następne wydania zawierały uaktualnienia w dziedzinie nauk podstawowych o patogenach, jak także opisach metod zapobiegania chorobom zakaźnym. Obecna podręcznik napisana została w celu dostarczenia informacji z zakresu zapobiegania i zwalczania chorób zakaźnych i pasożytniczych zarówno występujących sporadycznie, jak i w formie epidemii. Starano się nadać temu opracowaniu przystępny charakter, wiadomości podawać jednoznacznie, stylem niemal telegraficznym, przy użyciu krótkich zdań, bez rycin i z niewielką liczbą tabel. podręcznik zawiera wiadomości na temat chorób albo zespołów chorobowych uszeregowanych w porządku alfabetycznym wg polskich nazw chorób, co wydaje się w najwyższym stopniu właściwe dla tego typu opracowania. Każda choroba opisana jest wg tego samego schematu i porządku podrozdziałów. Uwzględniono także opis ważniejszych chorób tropikalnych. Ponadto znalazł się w niej rozdział zawierający wiadomości dotyczące zakażeń szpitalnych i baza z danymi teleadresowymi ośrodków zajmujących się zapobieganiem i zwalczaniem chorób zakaźnych i pasożytniczych w Polsce.
Spis treści:

Czym jest znaczenie w Słownik na C .