ćwiczenia kręgosłupa dzieci co to znaczy
Co znaczy kręgosłupa dla dzieci - jak zapobiegać?. Co to jest Ponad 40 proc. wszystkich dzieci w.

Czy pomocne?

Ćwiczenia kręgosłupa dla dzieci - jak zapobiegać, jak korygować, jak pomagać?

Definicja z ang. Exercises spine for children - how to prevent, how to adjust, how to help?, z niem. Übungen Wirbelsäule für Kinder - wie zu verhindern, wie man einstellen, wie man helfen?.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Aba, Warszawa 2006, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,142 str., Wymiary: 145 x 205 mm , Waga: 0.21 kg
Zagadnienia: ćwiczenia kręgosłupa dzieci
ISBN: ISBN 83-88872-73-7
Opis: Łagodzenie bólu i zapobieganie wadom postawy przez zabawę! Ponad 40 proc. wszystkich dzieci w wieku szkolnym cierpi wskutek problemów z kręgosłupem - ruch jest towarem niezyskownym, a okres, który dzieci spędzają w pozycji siedzącej jest coraz dłuższy. Przedstawione w tej książce ćwiczenia percepcji, postawy i ćwiczenia siłowe niosą ze sobą pomoc: bawiąc, motywują do większej ilości ruchu, przekazują wielokierunkowe doświadczenia fizyczne i uwrażliwiają na sposób zachowania, który jest bardziej przyjazny dla kręgosłupa. Dlatego wspierają one sprawność i wzmacniają u dzieci poczucie własnej wartości. To jest podręcznik dla wszystkich rodziców, wychowawców, nauczycieli i terapeutów.
Spis treści:
  • Przedmowa 1. Szkoła zdrowego kręgosłupa dla dzieci - wprowadzenie 2. Szkoła zdrowego kręgosłupa z ortopedycznego punktu widzenia 3. ''Baw się z nami'' – drobne zabawy 4. ''Czuję coś'' – ćwiczenia percepcji 5. ''Prostuj się'' – ćwiczenia postawy i ergonomia dziecięca 6. ''Pokażę ci coś'' – ćwiczenia na koordynację 7. ''Jesteś siłaczem'' – ćwiczenia wzmacniające i ruchowe 8. ''Ćwiczenia w ciszy'' – ćwiczenia odprężające 9. W zdrowym ciele zdrowy duch

Czym jest znaczenie w Słownik na C .