ćwiczenia lecznicze co to znaczy
Co znaczy i rekreacja fizyczna w chorobach?. Co to jest także w Polsce - stanowią istotny problem.

Czy pomocne?

Ćwiczenia lecznicze i rekreacja fizyczna w chorobach reumatycznych

Definicja z ang. Therapeutic exercise and physical recreation in rheumatic diseases, z niem. Therapeutische Bewegung und körperliche Erholung bei rheumatischen Erkrankungen.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: AWF Wrocław, Wrocław 1998, wyd. 2, Oprawa: miękka,76 str., Wymiary: 165 x 235 mm , Waga: 0.15 kg
Zagadnienia: ćwiczenia lecznicze
ISBN: ISBN 83-85279-65-2
Opis: Choroby reumatyczne, bardzo rozpowszechnione na świecie - także w Polsce - stanowią istotny problem społeczny i ekonomiczny. Sposoby leczenia tych chorób są na szczęście coraz skuteczniejsze. Wynika to z wprowadzenia leczenia ruchem, wyprodukowania leków o mocnym działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym i wykonywania zabiegów operacyjnych. Największym jednak osiągnięciem, umożliwiającym wielu chorym powrót do pracy i życia w społeczeństwie, jest pełna rehabilitacja, której najważniejszym elementem jest leczenie ruchem. Leki i zabiegi fizykoterapeutyczne są gdyż tylko metodami pomocniczymi - nie umieją one przecież usunąć przykurczu w stawie ani wzmocnić słabych mięśni. Wartość ich polega na zmniejszaniu procesu zapalnego, łagodzeniu bólów i obniżaniu nadmiernego napięcia mięśni. Równoczesne leczenie farmakologiczne, leczenie ruchem i zabiegami fizykoterapeutycznymi jest w pełni uzasadnione. Opracowanie tj. przeznaczone dla studentów znających zagadnienia kliniczne chorób reumatycznych. Opisano w nim sporo ćwiczeń zalecanych w chorobach reumatycznych zarówno zwyrodnieniowych, jak i zapalnych. Korzystanie ze skryptu ułatwi studentom zapoznanie się ze specyfiką kinezyterapii w chorobach reumatycznych i umożliwi prawidłowy dobór ćwiczeń leczniczych zlecanych pacjentom do systematycznego wykonywania w domu.
Spis treści:
  • 1. Wstęp 2. Zasady prowadzenia ćwiczeń leczniczych w chorobach reumatycznych 3. Przykłady ćwiczeń leczniczych 3.1. Zmiany zwyrodnieniowe stawów 3.2. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa 3.3. Reumatyzm pozastawowy 3.4. Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa 3.5. Reumatoidalne zapalenie stawów 4. Wytyczne rekreacji fizycznej 4.1. Przykłady zajęć z rekreacji fizycznej 5. Piśmiennictwo

Czym jest znaczenie w Słownik na C .