człowiek polityka zarys co to znaczy
Co znaczy Zarys psychologii politycznej?. Co to jest psychologiczne aspekty politycznego myślenia i.

Czy pomocne?

Człowiek a polityka. Zarys psychologii politycznej.

Definicja z ang. Man and politics. Outline political psychology., z niem. Der Mensch und die Politik. Skizzieren politische Psychologie..

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: SCHOLAR, Warszawa 2005, wyd. 1, Oprawa: twarda,414 str., Wymiary: 165 x 240 mm , Waga: 0.82 kg
Zagadnienia: człowiek polityka zarys
ISBN: ISBN 83-7383-166-5
Opis: Podręcznik w systematyczny sposób przedstawia psychologiczne aspekty politycznego myślenia i działania. Analizuje źródła preferencji i niechęci wobec różnych politycznych opcji, motywy aktywności politycznej i związki pomiędzy przekonaniami, rodzajem przeżywanych emocji i stałymi właściwościami psychologicznymi, a stylem uprawiania polityki (metodą funkcjonowania w konflikcie, stosunkiem do opozycji, skłonnością do współpracy międzynarodowej albo eskalowania sporów, konformizmem vs. niezależnością wobec własnej grupy partyjnej i tym podobne). Autorka ukazuje również wpływ najbliższego otoczenia (rodziny, bliskich znajomych, środowiska pracy) i szerszego klimatu społecznego, w jakim żyje człowiek (między innymi tradycji kulturowych, mechanizmu politycznego) i mediów na przekonania, postawy i zachowania polityczne, w szczególności na akceptowane kryteria sprawiedliwości, oczekiwania wobec państwa i wagę różnych spraw w polityce państwa. Omawiane definicje i prawidłowości myślenia i działania w świecie polityki są odnoszone do aktualnych wydarzeń politycznych tak krajowych, jak i międzynarodowych. Podręcznik adresowana jest przede wszystkim do studentów nauk społecznych i humanistycznych, aczkolwiek każdy, kto chce zrozumieć skąd się biorą różnice w politycznym myśleniu i działaniu – znajdzie coś dla siebie.
Spis treści:
  • SKRÓCONY Lista TREŚCI 1. Psychologia polityczna jako nauka. Czym się zajmuje i jak się rozwija 2. Myślenie polityczne: podstawowe kategorie rozumienia i oceny zjawisk politycznych 3. Sprawiedliwość 4. Socjalizacja polityczna. Rozwój zainteresowań, przekonań zachowań politycznych 5. Zainteresowanie polityka i aktywność polityczna 6. Zachowania wyborcze 7. Konflikty: przebieg i metody ich rozwiązywania 8. Nacjonalizm, patriotyzm i relacje międzynarodowe 9. Media: czy i jak wpływają na przekonania, postawy i zachowania polityczne

Czym jest znaczenie w Słownik na C .