diagnoza psychologiczna co to znaczy
Co znaczy psychologiczna. Podejście ilościowe i?. Co to jest jest – bodaj czy nie najważniejszym.

Czy pomocne?

Diagnoza psychologiczna. Podejście ilościowe i jakościowe.

Definicja z ang. Psychological diagnosis. Quantitative and qualitative approach., z niem. Psychologische Diagnostik. Quantitative und qualitative Ansatz..

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: SCHOLAR, Warszawa 2006, wyd. 2, Oprawa: twarda,234 str., Wymiary: 165 x 240 mm , Waga: 0.56 kg
Zagadnienia: diagnoza psychologiczna
ISBN: ISBN 83-7383-220-3
Opis: Diagnozowanie i wydawanie opartych na diagnozach zaleceń jest – bodaj czy nie najważniejszym elementem pracy psychologów wielu specjalności. Co jest przedmiotem diagnozowania psychologicznego? Jakie są relacje pomiędzy pomiarem a testowaniem? Jakie są związki pomiędzy diagnozowaniem a metodologią badań ilościowych i jakościowych? Jak życie weryfikuje diagnozy psychologiczne? Jaka jest relacja pomiędzy diagnozowaniem a wyjaśnianiem i prognozowaniem? Czy i jakie istnieją związki pomiędzy diagnozą a terapią? Na czym polega charakterystyczny dla psychologii rodzaj wyjaśniania - interpretacja? Jakie możliwości stają przed psychologiem, gdy podejmuje interwencję? Jakie diagnozowanie może sprawiać trudności emocjonalne i diagnoście, i osobie badanej? Jakie problemy etyczne wiążą się z diagnozowaniem? Czy i jak diagnozowania można się nauczyć? Tym właśnie zagadnieniom poświęcona jest ta podręcznik. Jest ona autorską propozycją uporządkowania różnych podejść, stanowisk i tradycji odnoszących się do diagnozowania ludzi. Struktura, przystępny język i prezentacja przykładów praktycznych czyni z książki atrakcyjny książka. To jest monografia adresowana raczej do psychologów i studentów psychologii, jednak powinna zainteresować również wszystkich tych, którzy praktycznie korzystają z diagnoz psychologicznych, również studentów socjologii i pedagogiki.
Spis treści:
  • SKRÓCONY Lista TREŚCI Wstęp 1. Diagnozowanie jako umiejętność praktyczna i region zainteresowania nauki 2. Definicja diagnozy w psychologii 3. Diagnozowanie – etap prediagnostyczna, badania i podejmowanie wstępnych decyzji 4. Diagnozowanie – opis i interpretacja 5. Diagnozowanie – formułowanie zaleceń i interwencja 6. Kształtowanie i kształcenie diagnostów Literatura. Indeks nazwisk

Czym jest znaczenie w Słownik na D .