hematologia praktyce co to znaczy
Co znaczy praktyce. Kazimierz Sułek , Ewa Wąsak?. Co to jest wykorzystywane leki i standardy.

Czy pomocne?

Hematologia w praktyce. Kazimierz Sułek , Ewa Wąsak-Szulkowska

Definicja z ang. Hematology in practice. Kazimierz Sulek, Ewa Wasak-Szulkowska, z niem. Hematology in der Praxis. Kazimierz Sulek, Ewa Wasak-Szulkowska.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: , Oprawa: miękka foliowana,286 str., Wymiary: 125 x 195 mm , Waga: 0.31 kgJęzyk:
Zagadnienia: hematologia praktyce
ISBN: ISBN 978-83-200-3418-9
Opis: Autorzy omówili w tej publikacji badania diagnostyczne, wykorzystywane leki i standardy terapeutyczne używane w opiece ambulatoryjnej przed- i poszpitalnej w chorobach krwi i układu krwionośnego. Sporym atutem książki jest jej zwięzłość i skoncentrowanie się na rozwiązywaniu problemów hematologicznych, z którymi spotykają się w swej codziennej praktyce lekarze niebędący hematologami. Publikacja powinna zainteresować nie tylko lekarzy rodzinnych i podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również lekarzy medycyny pracy i internistów.
Spis treści:
  • lista skrótów i symboli Tabela jednostek stosowanych w hematologii 1. Rola lekarza rodzinnego w leczeniu chorób krwi 2. Specyfika pacjenta z chorobą krwi 3. Postępowanie diagnostyczne we wstępnych kontaktach z chorym 4. Postępowanie w razie zaburzeń liczby krwinek i dysproteinemii 5. Postępowanie w razie zaburzeń krzepnięcia krwi 6. Postępowanie w razie zakrzepicy 7. Leczenie przeciwzakrzepowe 8. Postępowanie z metabolicznymi chorobami krwi 9. Postępowanie z wcześniej rozpoznanymi chorobami krwi Skorowidz

Czym jest znaczenie w Słownik na H .