hemotransfuzja co to znaczy
Co znaczy autohemotransfuzja i hemodylucja?. Co to jest w wykorzystaniu klinicznym to pierwsza.

Czy pomocne?

Hemotransfuzja, autohemotransfuzja i hemodylucja sterowana w zastosowaniu klinicznym

Definicja z ang. Hemotransfuzja, autohemotransfuzja hemodilution and controlled in clinical use, z niem. Hemotransfuzja, autohemotransfuzja Blutverdünnung und in der klinischen Anwendung gesteuert.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Śląsk, Katowice 2000, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,384 str., Wymiary: 145 x 205 mm , Waga: 0.51 kg
Zagadnienia: hemotransfuzja
ISBN: ISBN 83-7164-226-1
Opis: "Hemotransfuzja, autohemotransfuzja i hemodylucja sterowana w wykorzystaniu klinicznym" to pierwsza monografia dotycząca przetaczania krwi własnej dawców, która przedstawia zalety opracowanych i klinicznie zastosowanych metod i wskazania i przeciwwskazania do ich stosowania. Sposoby autohemotransfuzji i hemodylucji są najczęściej wykorzystywane w kardiochirurgii, chirurgii ortopedycznej i urazowej, neurochirurgii i wszędzie tam, gdzie stosuje się krew. Często są jedynym rozwiązaniem w razie trudności z szybkim zdobyciem i dobraniem zgodnej krwi od dawców, a zabieg operacyjny musi być natychmiast wykonany ze wskazań życiowych. Leczenie i operowanie chorych bez krwi konserwowanej wielu dawców stanowi także profilaktykę przenoszenia chorób zakaźnych: wirusowych (na przykład AIDS, WZW), bakteryjnych, grzybiczych, pasożytniczych i komórek nowotworowych od chorych z nierozpoznaną jeszcze chorobą nowotworową. Wykorzystywanie tych metod pozwala także uniknąć powikłań immunologicznych, hemolizy znacznego stopnia, ostrej niewydolności oddechowe-krążeniowej, zaburzeń układu krzepnięcia i innych. Autohemotransfuzję i hemodylucję stosuje się także z powodów ekonomicznych i z racji na wierzenia religijne chorych (((na przykład Świadków Jehowy). Poszczególne rozdziały książki opracowane są poprzez wybitnych naukowców i znawców poruszanych zagadnień. Monografia ta powinna wzbudzić szerokie zainteresowanie pośród lekarzy zabiegowych, diagnostyków i wszystkich tych, którzy stosują krew w terapii leczniczej.
Spis treści:
  • 1. Zasady leczenia krwią i preparatami krwiopochodnymi
  • 2. Powikłania zakaźne po przetoczeniu krwi i preparatów krwiopochodnych od wielu dawców
  • 3. Fizjologiczne aspekty w hemodylucji i autotransfuzji
  • 4. Autohemotransfuzja
  • 5. Hemodylucja
  • 6. Autohemotransfuzja i hemodylucja w różnych specjalnościach medycznych
  • 7. Oddychanie pozapłucne z autohemotransfuzją i hemodylucją
  • 8. Wymiana osocza (plazmafereza) w hemodylucji sterowanej u chorych w ostrej fazie poliradikulopatii
  • 9. Niektóre problemy interakcji leków stosowanych u chorych operowanych w hemodylucji i autohemotransfuzji
  • 10. Wytyczne dotyczące krwiodawstwa i krwiolecznictwa

Czym jest znaczenie w Słownik na H .