jestem doświadczenie choroby co to znaczy
Co znaczy Doświadczenie choroby psychicznej a?. Co to jest się sobą jest zmienioną wersja książki.

Czy pomocne?

Kim jestem? Doświadczenie choroby psychicznej a stawanie się sobą

Definicja z ang. Who am I? The experience of mental illness and becoming another, z niem. Wer bin ich? Die Erfahrung von psychischen Erkrankungen und anderen immer.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellonskiego, Kraków 2001, wyd. 2, Oprawa: miękka foliowana,182 str., Wymiary: 160 x 230 mm , Waga: 0.31 kg
Zagadnienia: jestem doświadczenie choroby
ISBN: ISBN 83-233-1517-5
Opis: "Kim jestem? Doświadczenie choroby psychicznej a stawanie się sobą" jest zmienioną wersja książki Możliwości osobowego rozwoju w schizofrenii. Kluczowe pytanie, jakie zostaje w niej postawione, odnosi się do rzadko podejmowanego w literaturze przedmiotu, zagadnienia dotyczącego możliwości rozwoju osobowego człowieka chorującego psychicznie. To teoretyczne pytanie na kartach książki przyjmuje postać osobistych pytań stawianych poprzez samych chorych: Kim jestem w swojej chorobie? Czy jestem sobą? Czy mogę decydować o sobie? Czy moja choroba ma sedno? Na pytania te dopowiadają sami chorzy, a ich świadectwo jest punktem wyjścia refleksji natury bardzo ogólnej: czy każdy jest za to stawanie odpowiedzialny? MAŁGORZATA OPOCZYŃSKA, psycholog kliniczny i psychoterapeuta, autorka między innymi Możliwości osobowego rozwoju w schizofrenii, Wprowadzenie do psychologii egzystencjalnej (red.) i licznych artykułów naukowych z dziedziny psychologii klinicznej i psychoterapii. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i - jako asystent - w oddziale klinicznym Kliniki Psychiatrii Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Spis treści:
  • I. Człowiek jako osoba
  • II. Człowiek wobec wartości
  • III. Człowiek wobec cierpienia
  • IV. Schizofrenia a mechanizm osobowego stawania się człowieka
  • V. Charakterystyka przeprowadzonych badań empirycznych
  • VI. Wyniki badań empirycznych
  • VII. Granice wolności i odpowiedzialności w schizofrenii

Czym jest znaczenie w Słownik na K .