klimakterium hormonalna co to znaczy
Co znaczy Klimakterium - hormonalna terapia. Co to jest ofiarowała w drugiej połowie wieku XX.

Czy pomocne?

Klimakterium - hormonalna terapia zastępcza. Poradnik terapeutyczny.

Definicja z ang. Menopause - Hormone replacement therapy. Guide therapeutic., z niem. Wechseljahre - Hormonersatztherapie. Leitfaden therapeutisch..

Autor (autorzy) Klimakterium - hormonalna terapia zastępcza. Poradnik terapeutyczny.:
Szczegóły wydania Klimakterium - hormonalna terapia zastępcza. Poradnik terapeutyczny.: BiFolium, Lublin 2001, wyd. 2, Oprawa: miękka foliowana,267 str., Wymiary: 170 x 240 mm , Waga: 0.60 kg
Zagadnienia w Klimakterium - hormonalna terapia zastępcza. Poradnik terapeutyczny.: przeciwskazania, klimakterium hormonalna, skutk
ISBN Klimakterium - hormonalna terapia zastępcza. Poradnik terapeutyczny.: ISBN 83-87991-22-8
Opis Klimakterium - hormonalna terapia zastępcza. Poradnik terapeutyczny.: Hormonalna leczenie zastępcza okresu przekwitania ofiarowała w drugiej połowie wieku XX kobietom dojrzałym komfort życia na czas przynajmniej kolejnych dwudziestu lat, o jakim nie mogły myśleć ich matki i babcie. Stał się także ten fakt niezwykle istotny, gdyż czas przekwitania dotyka kobiety w przynajmniej dwóch bardzo istotnych fragmentach ich życia: osiągnięcia wysokiej pozycji zawodowej i zmiany pokoleniowej w rodzinie. Kobieta staje się nieznośną szefową i zgorzkniałą, narzekającą babcią... Ubiegłe pięciolecie dzięki rozwojowi myśli klinicznej środowiska lekarskiego i technologii chemicznej, będącej dziełem przedsiębiorstw farmaceutycznych, inwencji środków masowego przekazu, lecz także świadomości kobiet, było świadkiem olbrzymiego postępu w dziedzinie HRT. lecz równocześnie przyniosło sporo znaków zapytania, niejednoznacznych wyników badań dużych populacji pacjentek, co zmusiło z jednej strony do bardziej monitorowanych przebiegów terapii, z drugiej zaś do poszukiwania bardziej selektywnych preparatów terapii. Stało się to niezbędne szczególnie wobec systematycznego zwiększania się, w szczególności w państwach wysoko rozwiniętych, populacji starszej wiekowo i przedłużenia życia społeczeństw. Zwrócenie uwagi na wspomniane zagrożenia, poszukiwanie sposobów ich ominięcia, znaczący postęp wiedzy, dotyczący aspektów naukowych i klinicznych, stały się podstawa decyzji o przygotowaniu II wydania Klimakterium.
Spis treści Klimakterium - hormonalna terapia zastępcza. Poradnik terapeutyczny.:
 • I. PROBLEMY KLINICZNE
 • 1. Fizjopatologia okresu przekwitania
 • 2. Menopauza a zmiany w układzie moczowo-płciowym
 • 3. Seksuologia okresu przekwitania
 • 4. Osteoporoza pomenopauzalna
 • 5. Menopauza a schorzenia układu krążenia
 • 6. Zagrożenia nowotworowe narządu płciowego w okresie menopauzalnym
 • 7. Fizjologia i patologia gruczołu płciowego u kobiet w okresie klimakterium
 • 8. Choroba Alzheimera
 • II. HORMONALNA Leczenie ZASTĘPCZA
 • 9. Struktura i charakterystyka sterydów stosowanych w HRT
 • 10. Selektywne modulatory receptora estrogenowego
 • 11. Fitoestrogeny
 • 12. Zasady hormonalnej terapii zastępczej (HRT)
 • 13. Preparaty estrogenowe i progesteronowe wykorzystywane w HRT
 • 14. Indeks rzeczowy
Definicja Kardionefrologia:
Co to jest problemem łączącym kardiologów i nefrologów było nadciśnienie tętnicze, którego częstą powodem jest choroba nerek, a najczęstszym powikłaniem przerost lewej komory, zawał i przewlekła niewydolność klimakterium - hormonalna terapia zastępcza. poradnik terapeutyczny. co to jest.
Definicja Klinika Pediatryczna Nr 2005/4 - Antybiotykoterapia:
Co to jest klimakterium - hormonalna terapia zastępcza. poradnik terapeutyczny. definicja.
Definicja Kalendarz Stomatologiczny 2005:
Co to jest Kalendarz Stomatologiczny'', który tradycyjnie już na CEDE, przekazujemy corocznie całej stomatologicznej społeczności naukowej i zawodowej. Mamy nadzieję, iż także i w tym roku publikacja ta klimakterium - hormonalna terapia zastępcza. poradnik terapeutyczny. co znaczy.
Definicja Kardiologia. Współczesne Rozpoznawanie I Leczenie:
Co to jest podręcznik przynosi zwięzłe, lecz i wszechstronne przedstawienie problemów, których znajomość jest niezbędna przy rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca. Dzięki opisom metod diagnostycznych w klimakterium - hormonalna terapia zastępcza. poradnik terapeutyczny. słownik.
Definicja Kompendium Ziołolecznictwa:
Co to jest Kompendium jest dostarczenie lekarzom, farmaceutom, studentom medycyny jak też osobom interesującym się lekami roślinnymi informacje o ziołolecznictwie, umożliwiających racjonalne ich ordynowanie i klimakterium - hormonalna terapia zastępcza. poradnik terapeutyczny. znaczenie.

Czym jest znaczenie w Słownik na K .

 • Dodano:
 • Autor: