komputerowa analiza obrazu co to znaczy
Co znaczy obrazu biomedycznego. Wstęp do?. Co to jest piśmiennictwie światowym monografią na temat.

Czy pomocne?

Komputerowa analiza obrazu biomedycznego. Wstęp do morfometrii i patologii ilościowej

Definicja z ang. Computer analysis of biomedical images. Introduction to quantitative morphometry and pathology, z niem. Die Computeranalyse der biomedizinischen Bildern. Einführung in die quantitative Morphometrie und Pathologie.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2002, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,367 str., Wymiary: 165 x 235 mm
Zagadnienia: komputerowa analiza obrazu
ISBN: ISBN 83-01-13577-8
Opis: Podręcznik jest pierwszą w Polsce i jedną z nielicznych w piśmiennictwie światowym monografią na temat oceny ilościowej struktur biologicznych (w szczególności mikroskopowych) i zastosowania metod cyfrowej analizy obrazu i fotografii cyfrowej. Aktualnie to są sposoby szeroko wkraczające w region nauk biomedycznych ((w szczególności patologii), stając się także przedmiotem nauczania na studiach podyplomowych i specjalizacyjnych z zakresu medycyny i biologii, a również na niektórych kierunkach politechnicznych i rolniczych. Może być ona zatem przydatna dla słuchaczy wyższych lat wymienionych kierunków studiów i dla wszystkich, których interesuje wiedza z pogranicza nauk medycznych, biologicznych i technicznych. "...podręcznik jest ważnym wkładem w rozwój patologii ilościowej. To jest opracowanie o charakterze rozległym i wyczerpującym. W opracowaniu położono nacisk na wykorzystania metod analizy obrazu, lecz obejmuje ono także podstawowe rozważania dotyczące struktury biologicznego obrazu mikroskopowego, na przykład stereologii..." Z przedmowy prof. Yrjó Collana (Uniwersytet w Turku, Finlandia)
Spis treści:
  • 1. Morfometria jako region nauk medycznych i biologicznych
  • 2. Cyfrowa badanie obrazu w zastosowaniach morfologicznych
  • 3. Parametry morfometryczne używane w pomiarach biomedycznych
  • 4. Przykłady metod analitycznych cyfrowego przetwarzania obrazu w zagadnieniach biomedycznych
  • 5. Przykłady zastosowań cyfrowego przetwarzania obrazu w zagadnieniach biomedycznych
  • 6. Przegląd urządzeń stosowanych w histomorfometrii
  • Zakończenie
  • Materiały źródłowe

Czym jest znaczenie w Słownik na K .