neurologia praktyce co to znaczy
Co znaczy Neurologia w praktyce klinicznej tom 1. Co to jest wydanie fundamentalnego dzieła.

Czy pomocne?

Neurologia w praktyce klinicznej tom 1 - zasady diagnostyki i postępowania

Definicja z ang. Neurology in clinical practice, Volume 1 - principles of diagnosis and management, z niem. Neurologie in der klinischen Praxis, Band 1 - Grundlagen der Diagnose und Behandlung.

Autor (autorzy) Neurologia w praktyce klinicznej tom 1 - zasady diagnostyki i postępowania:
Szczegóły wydania Neurologia w praktyce klinicznej tom 1 - zasady diagnostyki i postępowania: Czelej, Lublin 2006, wyd. 1, Oprawa: twarda,1280 str., Wymiary: 210 x 295 mm , Waga: 3.26 kg
Zagadnienia w Neurologia w praktyce klinicznej tom 1 - zasady diagnostyki i postępowania: przeciwskazania, neurologia praktyce, skutk
ISBN Neurologia w praktyce klinicznej tom 1 - zasady diagnostyki i postępowania: ISBN 83-89309-71-8
Opis Neurologia w praktyce klinicznej tom 1 - zasady diagnostyki i postępowania: ''Neurologia w praktyce klinicznej'' to pierwsze polskie wydanie fundamentalnego dzieła ''Neurology in Clinical Practice'' (czwartej, najnowszej edycji) pod redakcją G. Bradleya, R. B. Daroffa, G. M. Fenichela i J. Jankovica. Książka ten obejmuje całość nauk neurologicznych i zawiera nie tylko opis chorób i ich patofizjologii, lecz również praktyczne podejście do ich rozpoznania i leczenia. Opiekę naukową nad polskim wydaniem sprawował wybitny specjalista w zakresie neurologii, prof. dr hab. med. Antoni Prusiński. Zespół ponad 120 ekspertów przedstawił pełne, szczegółowe i innowacyjne opracowanie kwestii związanych z opieką neurologiczną, od rozpoznawania przyczyn poszczególnych problemów z użyciem neuroobrazowania, elektrofizjologii i innych metod badania, po zrozumienie patofizjologii i klinicznych objawów chorób i zaburzeń i planowanie właściwego leczenia. Podręcznik obejmuje najnowsze doniesienia na temat mitochondriopatii, kanałopatii, leczenia wewnątrznaczyniowego, powikłań neurologicznych HIV i AIDS u dzieci, a również sporo innych zagadnień.
Spis treści Neurologia w praktyce klinicznej tom 1 - zasady diagnostyki i postępowania:
  • Przedmowa do wydania czwartego
  • Część I. PODEJŚCIE DO GŁÓWNYCH PROBLEMÓW NEUROLOGICZNYCH Rozpoznawanie chorób neurologicznych Epizodyczne zaburzenia przytomności Upadki i napady padania Majaczenie (delirium) Kliniczne podejście do przypadków stuporu i śpiączki Podejścia do zaburzeń intelektu i pamięci Globalne opóźnienie rozwoju i regresja rozwoju Zaburzenia zachowania i osobowości Depresja i zaburzenia psychotyczne w praktyce neurologicznej Zaburzenia intencji ruchu i apraksje Agnozje Zaburzenia języka i mowy A. Afazja B. Dyzartria i apraksja mowy Zaburzenia połykania pochodzenia neurogennego Utrata wzroku Nieprawidłowości nerwu wzrokowego i siatkówki Zaburzenia ruchów gałek ocznych: podwójne widzenie, oczopląs i inne ruchy oscylacyjne gałek ocznych Nieprawidłowości źrenic i powiek Zawroty głowy nieukładowe i układowe Ubytki słuchu i szumy uszne bez towarzyszących zawrotów głowy Zaburzenia smaku i węchu Bóle twarzy i głowy Zespoły pnia mózgu Zaburzenia ataktyczne Zaburzenia ruchowe: diagnostyka i ocena Zaburzenia chodu Porażenie połowicze i porażenie jednej kończyny Paraplegia i zespoły uszkodzenia rdzenia kręgowego Niedowład proksymalny, dystalny i uogólniony Bóle i kurcze mięśni Wiotkie dziecko Zaburzenia czucia na kończynach, tułowiu i twarzy Neurologiczne powody zaburzeń czynności pęcherza moczowego i odbytu i zaburzenia seksualne Bóle szyi i kończyn górnych Bóle krzyża i kończyn dolnych
  • Część  II. BADANIA NEUROLOGICZNE I ASPEKTY KLINICZNE NAUK NEUROLOGICZNYCH Badania laboratoryjne w ustalaniu rozpoznania i leczeniu choroby neurologicznej Neurofizjologia kliniczna A. Elektroencefalografia i potencjały spowodowane B. Elektromiografia kliniczna Neuroobrazowanie A. Neuroobrazowanie strukturalne B. Obrazowanie naczyń dzięki tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego C. Anatomia angiograficzna i rozpowszechnione choroby naczyń mózgowych D. Obrazowanie ultradźwiękowe naczyń mózgowych E. Neuroobrazowanie funkcjonalne Neuropsychologia Neurooftalmologia: układ ruchowy gałek ocznych Neurooftalmologia: aferentna część układu wzrokowego Neurootologia Neurourologia Neuroepidemiologia Neurogenetyka kliniczna Neuroimmunologia Neurowirusologia Neuroendokrynologia Postępowanie w chorobach układu nerwowego Podstawy neurofarmakologii i terapii Podstawy postępowania przeciwbólowego Podstawy intensywnej opieki neurologicznej Podstawy neurochirurgii Zasady leczenia wewnątrznaczyniowego Zasady i praktyka rehabilitacji neurologicznej Atlas ilustracji
Definicja Noc Bez Płaczu - Jak Pomóc Małemu Dziecku Przespać Noc:
Co to jest niewyspani rodzice mieli do wyboru dwie sposoby: pozwolić dziecku na płacz lub bohatersko męczyć się od zmierzchu aż do świtu. Teraz - dzięki Elizabeth Pantley, pedagogowi i matce czworga dzieci neurologia w praktyce klinicznej tom 1 - zasady diagnostyki i postępowania co znaczy.
Definicja Neurofizjologiczne Metody Usprawniania Dzieci Z Zaburzeniami Rozwoju:
Co to jest przedstawiono niektóre neurofizjologiczne sposoby usprawniania dzieci z zaburzeniami rozwoju, znane i wykorzystywane w Polsce, które respektują rozwój wzorców motorycznych, a również sposoby neurologia w praktyce klinicznej tom 1 - zasady diagnostyki i postępowania krzyżówka.
Definicja Neurologia - Myślenie Kliniczne:
Co to jest myślenie kliniczne pod redakcją prof. Romana Mazura, Kierownika Katedry i Kliniki Neurologii AM w Bydgoszczy i dr Walentego Nyki z Katedry i Kliniki Neurologii AM w Gdańsku, przeznaczona jest dla neurologia w praktyce klinicznej tom 1 - zasady diagnostyki i postępowania co to jest.
Definicja Nie Musisz Liczyć Kalorii - Wystarczy, Że Poznasz Indeks Glikemiczny:
Co to jest propaguje zdrowy sposób odżywiania, który pomaga kontrolować poziom cukru we krwi i zmniejszać spożycie tłuszczu. W odróżnieniu do wielu innych książek dotyczących żywienia, oparta jest na neurologia w praktyce klinicznej tom 1 - zasady diagnostyki i postępowania słownik.
Definicja Narracja Jako Sposób Rozumienia Świata:
Co to jest narracją wynika z faktu, iż ludzkie myśli i treść tego, co ludzie mówią sobie nawzajem, mają najczęściej - aczkolwiek nie jedynie - formę narracji, a również z tego, iż zapisane w kulturze idee neurologia w praktyce klinicznej tom 1 - zasady diagnostyki i postępowania czym jest.

Czym jest znaczenie w Słownik na N .

  • Dodano:
  • Autor: