podręcznik coachingu co to znaczy
Co znaczy coachingu - kompendium wiedzy dla?. Co to jest techniką w zakresie uczenia się i rozwoju.

Czy pomocne?

Podręcznik coachingu - kompendium wiedzy dla trenerów i menedżerów

Definicja z ang. Manual coaching - a compendium of knowledge for trainers and managers, z niem. Handbuch Coaching - ein Kompendium des Wissens für Trainer und Manager.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: REBIS, Poznań 2004, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,261 str., Wymiary: 150 x 225 mm , Waga: 0.41 kg
Zagadnienia: podręcznik coachingu
ISBN: ISBN 83-7301-543-4
Opis: Coaching stał się najpopularniejszą i najskuteczniejszą techniką w zakresie uczenia się i rozwoju. Menedżerom stale przypomina się o tym, jak ważny jest coaching w wydobywaniu z zespołu tego, co najlepsze, a trenerzy w swojej pracy coraz częściej wykorzystują coaching dotyczący wielu rozmaitych aspektów życia zawodowego i osobistego. Dzięki tej książce i zawartym w niej praktycznym ćwiczeniom i opisom konkretnych sytuacji dowiesz się, na czym dokładnie polega coaching, kiedy jest potrzebny i jak efektywnie go przeprowadzać.
Spis treści:
  • Wprowadzenie
  • Część I. Mechanizm COACHINGU 1. Co tj. coaching? 2. Teorie uczenia się 3. Wprowadzenie do modelu coachingu 4. Opis pracy, umiejętności i cech coacha 5. Przygotowanie do prowadzenia coachingu 6. Faza 1: Określanie potrzeb i celów coachingu 7. Faza 2: Uzgadnianie konkretnych potrzeb rozwojowych 8. Faza 3: Opracowywanie szczegółowego planu coachingu 9. Faza 4: Wykonywanie zadania bądź czynności 10. Faza 5: Przegląd działania i planowanie lepszego funkcjonowania 11. Faza 6: Zakończenie coachingu 12. Coaching inicjowany poprzez osoby trzecie 13. Umiejętności
  • Część II. STUDIA PRZYPADKÓW
  • Część III. DZIAŁANIA I ĆWICZENIA

Czym jest znaczenie w Słownik na P .