podręczny atlas anatomii co to znaczy
Co znaczy anatomii człowieka tom 1-3?. Co to jest tak znakomitych autorów jak W. Kahle, H. Leonhart.

Czy pomocne?

Podręczny atlas anatomii człowieka tom 1-3

Definicja z ang. A handy atlas of human anatomy Volumes 1-3, z niem. Eine handliche Atlas der Anatomie des Menschen Volumes 1-3.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Wydawnictwo Medyczne Słotwiński Verlag, Brema 1997, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,1179 str., Wymiary: 120 x 190 mm , Waga: 1.26 kg
Zagadnienia: podręczny atlas anatomii
ISBN: ISBN 83-901441-2-3
Opis: Wydanie polskie "Podręcznego atlasu anatomii człowieka" pióra tak znakomitych autorów jak W. Kahle, H. Leonhart i W. Platzer, jest niewątpliwie pierwszym polskim tłumaczeniem tej książki. To jest pozycja niezmiernie potrzebna na naszym rynku akademickim z racji na jej zwartość, topograficzne ujęcie, przejrzystość opisu, a przede wszystkim dominację ilustracji, co tak bardzo ułatwia przyswojenie materiału. Pozycję uatrakcyjniają aspekty czynnościowe omawianych struktur anatomicznych i kliniczne podejście do wielu zagadnień. Korzystanie z książki ułatwia umiejętność autorów omówienia dużego materiału przy w miarę niedużej objętości tekstu i mały jej format, co nadaje jej charakter pozycji podręcznej (kieszonkowej). Wprawdzie w momencie obecnej pojawia się w Polsce coraz więcej książek o treści anatomicznej, zarówno rodzimych jak i tłumaczeń, to nie mają one charakteru podręcznej książki-atlasu, co jak sądzę zapewni jej poczytność. (z przedmowy Prof. Bogusława Gołąba)
Spis treści:
  • TOM I - Narząd ruchu
  • TOM II - Narządy wewnętrzne
  • TOM III - Układ nerwowy i narządy zmysłów

Czym jest znaczenie w Słownik na P .