podstawy sterylizacji co to znaczy
Co znaczy sterylizacji i dezynfekcji w zwalczaniu?. Co to jest podręcznikiem zawierającym wszystkie.

Czy pomocne?

Podstawy sterylizacji i dezynfekcji w zwalczaniu chorób zakaźnych

Definicja z ang. Fundamentals of sterilization and disinfection in the fight against infectious diseases, z niem. Grundlagen der Sterilisation und Desinfektion im Kampf gegen Infektionskrankheiten.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Czelej, Lublin 1999, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,121 str., Wymiary: 165 x 240 mm , Waga: 0.28 kg
Zagadnienia: podstawy sterylizacji
ISBN: ISBN 83-88063-70-7
Opis: Opracowanie Pani Nosowskiej jest nowocześnie napisanym podręcznikiem zawierającym wszystkie niezbędne, teoretyczne i praktyczne informacje na temat szeroko pojętej higieny szpitalnej. Ma znaczne walory dydaktyczne. Treść jest bardzo aktualna i zawiera np. informacje na temat sterylizacji niskotemperaturowej wprowadzonej dopiero kilka lat temu do praktyki szpitalnej. Układ podręcznika jest bardzo przejrzysty, dzięki umiejętnemu podziałowi treści na rozdziały i podkreśleniu ważności pewnych zagadnień dzięki odpowiedniego kroju czcionki. Na podstawie treści zawartych w opracowaniu można w praktyce opracować szczegółowe instrukcje postępowania na poszczególnych stanowiskach pracy w szpitalach, tym bardziej, iż książka zawiera również dane na temat bezpieczeństwa i higieny pracy. Dodatkowym walorem tego opracowania jest ustęp, który zawiera adekwatne do treści, międzynarodowe normy.
Spis treści:
  • 1. Zakażenia szpitalne
  • 2. Dezynfekcja jako jeden z przedmiotów w zapobieganiu zakażeniom szpitalnym
  • 3. Sterylizacja jako jeden z przedmiotów w walce z zakażeniami szpitalnymi
  • 4. Standardy sterylizacji w placówkach służby zdrowia
  • 5. Kluczowe przedmioty higieny szpitalnej w profilaktyce zakażeń szpitalnych

Czym jest znaczenie w Słownik na P .