pomóż komunikacja stymulacja co to znaczy
Co znaczy Komunikacja i stymulacja zmysłowa osób?. Co to jest niepełnosprawnymi przez działanie na.

Czy pomocne?

POMÓŻ MI BYĆ Komunikacja i stymulacja zmysłowa osób ze znaczną i głęboką niepełnosprawnością umysłową.

Definicja z ang. HELP ME BE Communication and sensual stimulation of people with severe and profound intellectual disability., z niem. HELP ME sein, die Kommunikation und sinnlichen Stimulation von Menschen mit schwerer und schwerer geistiger Behinderung..

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Impuls, Kraków 2005, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,92 str., Wymiary: 160 x 235 mm , Waga: 0.17 kg
Zagadnienia: pomóż komunikacja stymulacja
ISBN: ISBN 83-7308-464-9
Opis: Podręcznik poświęcona jest pracy z osobami niepełnosprawnymi przez działanie na ich zmysły. Ukazuje ona szerokie spektrum możliwości nawiązywania kontaktu i komunikacji z osobami z głębokimi deficytami rozwojowymi. Wszystkie rozdziały zawarte w tej pracy zostały napisane na podstawie doświadczeń własnych Autorki i specjalistów z zakresu nauczania, opieki i terapii osób niepełnosprawnych. Dodatkowym atutem książki jest sposobność zastosowania treści w niej zawartych w pracy ze zdrowymi małymi dziećmi. Zagadnienia dotyczące masażu, luminoterapii, chromoterapii, aromaterapii są uniwersalne i stanowią uzupełniającą formę procesu dydaktyczno-wychowawczego.
Spis treści:
  • Wstęp
  • Część I. KOMUNIKACJA Komunikacja niewerbalna Komunikacja intencjonalna Komunikacja werbalna
  • Część II. Sposoby I TECHNIKI STYMULACJI ZMYSŁOWEJ OSÓB ZE ZNACZNĄ I GŁĘBOKĄ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ UMYSŁOWĄ Masaż leczniczy i logopedyczny Chromoterapia i luminoterapia Aromaterapia Aktywność plastyczna Zajęcia z wykorzystaniem muzyki i ruchu Stymulacja polisensoryczna
  • Część III. ZAJĘCIA GRUPOWE Organizacja zajęć zespołowych w szkole

Czym jest znaczenie w Słownik na P .