poradnik komunikowania co to znaczy
Co znaczy komunikowania się lekarza z pacjentem?. Co to jest się lekarza z pacjentem. Poza.

Czy pomocne?

Poradnik komunikowania się lekarza z pacjentem

Definicja z ang. Guidance to communicate with the patient doctor, z niem. Führung mit dem Patienten Arzt zu kommunizieren.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 1999, wyd. 2, Oprawa: miękka foliowana,135 str., Wymiary: 125 x 195 mm , Waga: 0.14 kg
Zagadnienia: poradnik komunikowania
ISBN: ISBN 83-200-3307-1
Opis: W książce przedstawiono zasady prawidłowego porozumiewania się lekarza z pacjentem. Poza niezwykle jasnym i przystępnym stylem podręcznik ma jeszcze inne godne podkreślenia zalety. Wymieniono w niej trafnie przykłady sytuacji trudnych i możliwe zachowania, a również zasady zachowania w takich przypadkach. Co więcej wyszczególniono podstawowe błędy w komunikacji werbalnej. Na szczególne podkreślenie zasługuje wyraźne ukazanie roli, jaką pełni doktor w kontakcie z pacjentem. Rozdział "Bariery w komunikacji" ukazuje trudną sytuację pacjenta, wynikającą z warunków zewnętrznych i wewnętrznych związanych z chorobą". Adresatami książki powinni być nie tylko lekarze rodzinni, ale lekarze wszystkich specjalności, a nade wszystko studenci medycyny. Robota niniejsza jest uzupełnioną i poszerzoną wersją książki "Poradnik komunikowania się lekarza z pacjentem" wydanej w 1994 roku.
Spis treści:
  • 1. Czym jest i co znaczy komunikowanie się lekarza z pacjentem?
  • 2. Drogi nabywania umiejętności komunikowania się lekarza z pacjentem
  • 3. Komunikacja werbalna
  • 4. Komunikacja niewerbalna
  • 5. Bariery komunikacji
  • 6. Przeobrażenia współczesnej medycyny a mechanizm komunikowania się
  • 7. Zamiast zakończenia

Czym jest znaczenie w Słownik na P .