postępowanie powikłaniach co to znaczy
Co znaczy powikłaniach wczesnej ciąży?. Co to jest występujących patologii. Postępowanie jest.

Czy pomocne?

Postępowanie w powikłaniach wczesnej ciąży - podręcznik

Definicja z ang. Treatment of early pregnancy complications - manual, z niem. Die Behandlung der frühen Schwangerschaftskomplikationen - Handbuch.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Medipage, Warszawa 2007, wyd. 1, Oprawa: twarda,160 str., Wymiary: 195 x 250 mm , Waga: 1.23 kg
Zagadnienia: postępowanie powikłaniach
ISBN: ISBN 978-83-89769-47-3
Opis: Powikłania wczesnej ciąży należą do jednych z najczęściej występujących patologii. Postępowanie jest aktualnie mniej inwazyjne i zależy od wyników ultrasonografii i interpretacji badań biochemicznych krwi. W wielu państwach zaleca się, by wszystkie jednostki położnicze miały oddziały do leczenia patologii wczesnej ciąży. Dodatkowo, temat ten jest istotną częścią programu specjalizacji z medycyny matczyno-płodowej. Książka. Postępowanie w powikłaniach wczesnej ciąży stanowi praktyczny przewodnik postępowania w zagrożonej wczesnej ciąży. Rozdziały są zwięzłe, dobrze zilustrowane i zawierają model decyzji podejmowanych w leczeniu każdego powikłania. Skupiając się na praktycznym postępowaniu, nie tylko na badaniach naukowych, tekst ten będzie przydatny w przypadkach klinicznych. Autorzy starali się przekazać czytelnikom, jak postępować w nagłych sytuacjach. Książka jest przeznaczony dla szkolących się w dziedzinie medycyny matczyno-płodowej i położnictwa, a również dla położnych i ultrasonografistów, którzy spotykają sporo pacjentek z ciążą zagrożoną we wczesnych etapach.
Spis treści:
  • Wstęp Zdjęcia kolorowe 1. Organizacja i prowadzenie oddziału wczesnej ciąży: lokal, personel i wyposażenie 2. Rozwój wczesnej ciąży 3. Krwawienie i ból we wczesnej ciąży - co jest najczęstszym problemem? 4. Diagnostyka poronienia 5. Postępowanie wyczekujące w poronieniu 6. Farmakologiczne i chirurgiczne postępowanie w sytuacji poronienia 7. Co zrobić, kiedy nie można uwidocznić ciąży? Postępowanie w sytuacjach ciąży o nieznanym umiejscowieniu 8. Wykorzystanie badania ultrasonograficznego w diagnostyce ciąży pozamacicznej jajowodowej 9. Ciąża ektopowa - postępowanie wyczekujące 10. Leczenie farmakologiczne w ciąży pozamacicznej 11. Chirurgiczne leczenie ciąży pozamacicznej 12. Postępowanie w niejajowodowej ciąży pozamacicznej: ciąża śródścienna i szyjkowa 13. Ciąża w bliźnie po cięciu cesarskim 14. Diagnostyka i postępowanie w razie guzów trofoblastycznych we wczesnej ciąży 15. Leczenie torbieli jajnika we wczesnej ciąży 16. Niepowściągliwe wymioty ciężarnych Skorowidz

Czym jest znaczenie w Słownik na P .