pytania odpowiedzi co to znaczy
Co znaczy odpowiedzi. Przygotowanie do Lekarsko?. Co to jest które ma być pomocą w przygotowaniu.

Czy pomocne?

Pytania i odpowiedzi. Przygotowanie do Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego

Definicja z ang. Questions & Answers. Preparation for Medical-Dental State Exam, z niem. Fragen und Antworten. Vorbereitung für Medical-Dental Staatsexamen.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Elsevier Urban & Partner, Wrocław 2007, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,263 str., Wymiary: 160 x 235 mm , Waga: 0.49 kg
Zagadnienia: pytania odpowiedzi
ISBN: ISBN 83-60290-67-5
Opis: Szanowni Kraj! Oddajemy w Państwa ręce opracowanie testowe, które ma być pomocą w przygotowaniu się do Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego. Takiego opracowania dla stomatologów dotychczas nie było, a doświadczenia z publikacją przeznaczoną dla osób przygotowujących się do Państwowego Egzaminu Lekarskiego potwierdziły zapotrzebowanie na tego typu opracowanie. Obejmuje ono pytania z zakresu sześciu podstawowych działów stomatologii (stomatologii zachowawczej, stomatologii dziecięcej, periodontologii, chirurgii stomatologicznej, protetyki i ortodoncji) i medycyny ratunkowej, prawa medycznego, etyki i orzecznictwa. Tak jak i w testach państwowych, najwięcej pytań dotyczy podstawowych zagadnień stomatologicznych, z którymi stomatolog spotyka się w codziennej praktyce, z kolei pominięto na przykład tematykę specjalistycznego leczenia periodontologicznego, chirurgicznego czy ortodontycznego, gdyż uznaliśmy, iż tj. zakres wiedzy wymagany na egzaminach specjalizacyjnych z tych dziedzin. Podręcznik jest napisana w formie testu z pytaniami wielokrotnego albo jednokrotnego wyboru. Do każdego pytania dołączona jest prawidłowa odpowiedź i komentarz. Pytania zostały opracowane na podstawie podręczników obowiązujących do egzaminu. W każdym rozdziale podano piśmiennictwo z zakresu danej dziedziny, z którego korzystano przy układaniu pytań i formułowaniu komentarzy. Pytania, zwłaszcza z działów dotyczących stomatologii, są nieraz bardzo drobiazgowe. Było to naszym celowym zamiarem, gdyż wyszliśmy z założenia, iż każdy absolwent wydziału stomatologii po latach studiów ma ugruntowaną ogólną wiedzę dotyczącą podstawowych zagadnień, która poparta jest doświadczeniem zawodowym i której nie trzeba przypominać. Często jednakże umykają z pamięci szczegóły i to one stają się pułapką na egzaminach testowych. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić Państwa uwagę i uwrażliwić na szczegóły nierzadko dotyczące bardziej teorii niż praktyki, często pomijane albo zapomniane. Na końcu książki zamieszczony jest dodatkowy krótki test sprawdzający, obejmujący pytania z poszczególnych działów, uszeregowane w przypadkowy sposób. Mamy nadzieję, iż opracowanie to będzie ważną pomocą i sprawdzeniem wiedzy przed przystąpieniem do egzaminu państwowego.
Spis treści:
 • Autorzy
 • Wstęp
 • Stomatologia zachowawcza
 • Stomatologia dziecięca
 • Periodontologia
 • Chirurgia stomatologiczna
 • Protetyka
 • Ortodoncja
 • Medycyna ratunkowa
 • Orzecznictwo
 • Prawo medyczne i bioetyka
 • Test sprawdzający

Czym jest znaczenie w Słownik na P .