rozwój koncepcji technik co to znaczy
Co znaczy technik i metod fizjoterapii?. Co to jest wszystkich znanych i uznawanych w świecie metod.

Czy pomocne?

Rozwój koncepcji, technik i metod fizjoterapii

Definicja z ang. The development of concepts, techniques and methods of physiotherapy, z niem. Die Entwicklung von Konzepten, Techniken und Methoden der Physiotherapie.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Wydawnictwo "Sport i Rehabilitacja", Tarnów 2001, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,619 str., Wymiary: 165 x 240 mm
Zagadnienia: rozwój koncepcji technik
ISBN: ISBN 83-86744-39-1
Opis: Kluczowym celem tej pracy jest dokonanie przeglądu wszystkich znanych i uznawanych w świecie metod fizjoterapii, uchwycenie kierunków rozwoju poszczególnych metod, ich wpływ na dalszy rozwój fizjoterapii i badanie na tym tle, współczesnych kierunków rozwoju myśli, koncepcji i metod fizjoterapii. Zebranie w jednej pracy wszystkich metod fizjoterapii omówionych i bogato ilustrowanych, stanowić może dla współczesnych naukowców-badaczy i praktyków, źródło wiedzy i inspiracji do doskonalenia i rozwijania własnego warsztatu, czerpania z wiedzy innych autorów, historycznego posadowienia zagadnień teorii i praktyki fizjoterapii. Monografia tego typu powinna się znaleźć w wykazie podstawowych podręczników uczelnianych i szkolnych z zakresu fizjoterapii - terapii fizykalnej.
Spis treści:
  • 1. Rozwój koncepcji, technik i metod fizjoterapii na przestrzeni od 1800 do 2001 roku
  • 2. Współczesny poziom technik wykonywania ćwiczeń leczniczych
  • 3. Rozwój metod fizjoterapii
  • 4. Podsumowanie

Czym jest znaczenie w Słownik na R .