smutek strata żałoba sobie co to znaczy
Co znaczy żałoba - jak sobie z nimi radzić? jak?. Co to jest radzić? Jak pomóc innym?'' została.

Czy pomocne?

Smutek, strata, żałoba - jak sobie z nimi radzić? jak pomóc innym?

Definicja z ang. Sadness, loss, grief - how to deal with them? how to help others?, z niem. Traurigkeit, Verlust, Trauer - wie man mit ihnen umgehen? wie anderen zu helfen?.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Polwen, Radom 2005, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,290 str., Wymiary: 155 x 240 mm , Waga: 0.48 kg
Zagadnienia: smutek strata żałoba sobie
ISBN: ISBN 83-89862-18-2
Opis: Podręcznik ''Smutek, strata, żałoba. Jak sobie z nimi radzić? Jak pomóc innym?'' została napisana z myślą o ludziach, którzy przeżywają smutek, i o wszystkich, którzy chcą pomóc pogrążonym w smutku. Jej treść przedstawia problem straty. Mówi ona o tym, iż utrata bliskiej nam osoby lub czegoś dla nas ważnego, może wywołać mechanizm żałoby. Mimo iż wszyscy tego doświadczamy, nie jesteśmy przygotowani na takie sytuacje. Nie wiemy, jakie emocje, problemy są z nimi powiązane. Nie wiemy, jak sobie z nimi radzić. I nie wiemy, jak moglibyśmy pomóc innym. Osobom doświadczającym straty i smutku podręcznik pomaga zrozumieć, co mogą wówczas odczuwać, jakich zachowań mogą się spodziewać. Ułatwia im pokonywać strach, co przynosi ulgę - lżej wtedy znosić żałobę, ból, smutek. Pomaga żyć ze stratą. Osobom chcącym wesprzeć pogrążonych w smutku podręcznik daje wskazówki, jakie są właściwe metody pomocy, jak ogromne znaczenie mają zrozumienie i empatia. Uświadamia im, iż najczęściej przed proponowaniem pomocy powstrzymują bezsilność i niewiedza. mechanizm żałoby, podobnie jak wszystko w naszym życiu, ma swój początek, środek i koniec. Niezależnie od tego, jak długo będziemy przechodzić poprzez ten mechanizm, na pewno dojdziemy do końca. To, jak będzie wyglądała ta droga, zależy od nas samych i od ludzi, którzy są obok nas. Nie to jest łatwa droga, lecz można ją zwalczyć, opuścić ją bogatszym wewnętrznie i pełnym wiary w nową, niezłą przyszłość.
Spis treści:
  • Wprowadzenie 1. Wiedza to klucz do pomocy 2. Przezwyciężanie smutku 3. Emocje i reakcje po doświadczeniu straty 4. Dzieci również przeżywają żałobę 5. Strata dziecka 6. Strata małżonka 7. Strata rodziców w starszym wieku 8. Nie uznana strata 9. Upośledzeni umysłowo a strata 10. Żałoba w szkole 11. Żałoba w pracy 12. Strata wskutek samobójstwa 13. Okazywanie współczucia 14. Rytuały 15. Co jeszcze może pomóc Posłowie Bibliografia

Czym jest znaczenie w Słownik na S .