urzędowy wykaz środków co to znaczy
Co znaczy Środków Farmaceutycznych i Materiałów?. Co to jest Medycznych dopuszczonych do obrotu w.

Czy pomocne?

Urzędowy Wykaz Środków Farmaceutycznych i Materiałów Medycznych dopuszczonych do obrotu w Polsce. Część II: Materiały medyczne (stan na 30.09.2002 r.)

Definicja z ang. Journal List of Pharmaceuticals and Medical Materials authorized for marketing in Poland. Part II: Medical (as of 30.09.2002 r.), z niem. Zeitschriftenliste von pharmazeutischen und medizinischen Materialien zugelassen für die Vermarktung in Polen. Teil II: Medical (Stand: 30.09.2002 r.).

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne, Warszawa 2003 Oprawa: miękka foliowana,287 str., Wymiary: 235*165 mm
Zagadnienia: urzędowy wykaz środków
ISBN: ISBN 83-88157-17-5
Opis: "Urzędowy Lista Środków Farmaceutycznych i Materiałów Medycznych dopuszczonych do obrotu w Polsce. Część II. Materiały medyczne wpisane do Rejestru Środków Farmaceutycznych i Materiałów Medycznych. Stan na 30 września 2002 r." zawiera aktualne dane o materiałach medycznych wpisanych do Rejestru Środków Farmaceutycznych i Materiałów Medycznych, prowadzonego poprzez ministra zdrowia na podstawie art. 6 ust. 3 ustawy z dnia 10 października 1991 r. o środkach farmaceutycznych, materiałach medycznych, aptekach, hurtowniach i nadzorze farmaceutycznym (Dz.U.nr 105, poz. 452 z późn. zm.) Dane zawarte w publikacji są niezbędne w działalności aptek, placówek obrotu hurtowego, organów nadzoru farmaceutycznego i innych instytucji, które zajmują się sprawami wytwarzania, dystrybucji i użytkowania materiałów medycznych. Część II wykazu zawiera 1878 pozycji opisujących dopuszczone do obrotu materiały medyczne. Opracowano ją w formie 8-kolumnowej tabeli, która zawiera nazwę materiału medycznego, wiadomości wskazujące na ograniczenia w jego wydawaniu, rodzaj opakowania, nazwę i państwo producenta, numer świadectwa rejestracji i jego datę ważności. Lista podzielono na dziewięć działów. Dział I zawiera moduły dializacyjne, przyrządy do przetaczania, igły, strzykawki i wyroby zbliżone; dział II - materiały opatrunkowe; dział III - materiały szewne; dział IV - endoprotezy; dział V - materiały do stomatologii; dział VI - soczewki kontaktowe i preparaty do soczewek kontaktowych; dział VII - preparaty diagnostyczne; dział VIII - preparaty do dezynfekcji; dział IX - inne (między innymi folie operacyjne, ostrza chirurgiczne, prezerwatywy, rajstopy, pończochy, rękawice chirurgiczne, serwety operacyjne, wkładki antykoncepcyjne). W publikacji zamieszczono także indeks producentów i ich wyrobów (w układzie alfabetycznym). W indeksie podano jedynie producenta i nazwę wytwarzanego poprzez niego materiału medycznego.
Spis treści:

Czym jest znaczenie w Słownik na U .