wewnętrzny krytyk zamienić co to znaczy
Co znaczy jak zamienić destrukcyjną samokrytykę?. Co to jest który krytykuje cię od środka, nie.

Czy pomocne?

Wewnętrzny krytyk - jak zamienić destrukcyjną samokrytykę w twórcze wsparcie

Definicja z ang. The inner critic - how to turn the destructive self-criticism in the creative support, z niem. Der innere Kritiker - wie die zerstörerische Selbstkritik in der kreativen Unterstützung zu drehen.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Ravi, Łódź 2004, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,223 str., Wymiary: 145 x 205 mm , Waga: 0.30 kg
Zagadnienia: wewnętrzny krytyk zamienić
ISBN: ISBN 83-7229-085-7
Opis: Choćbyś nie wiadomo jak się starał, wewnętrznego głosu, który krytykuje cię od środka, nie zadowolisz. Możesz jednak nie przyjmować dyktowanych przez niego warunków gry! - Jak rozmawiać z Wewnętrznym Krytykiem? - ''Holistyczny Krytyk'' ekspertem samodoskonalenia - Jak radzić sobie z atakami Krytyka? - Krytyk Wewnętrzny u kobiety i u mężczyzny - Krytyk Wewnętrzny i stosunki międzyludzkie - Krytyk Wewnętrzny ze szczyptą soli Autorzy, podróżując po świecie i pracując z ludźmi reprezentującymi różne kultury, ze zdumieniem zaobserwowali uniwersalność Wewnętrznego Krytyka. Przywdziewa on różne kostiumy, ale zawsze łatwo go rozpoznać! W Europie, Izraelu, Australii, USA, Japonii czy płd.-wsch. Azji - Wewnętrzny Krytyk wszędzie okazał się obecny. Prócz fascynujących kulturowych różnic zaobserwowano też wielkie podobieństwo u Krytyków z całego świata: wszędzie paraliżują ludzi, odbierają im radość i skuteczność działania. Nigdy też nikomu nie udaje się go całkiem pozbyć. Ale uwaga: Wcale nie warto się go pozbywać! Kiedy nauczymy się rozpoznawać Wewnętrznego Krytyka i odpowiednio z nim postępować, staje się naszym sprzymierzeńcem. Podobnie jak sporo cząstek naszej osobowości, zrodził się w naszym dzieciństwie, by nas bronić i wspomagać - tylko iż na swój specyficzny sposób. Pomóżmy mu zostać naszym prawdziwym przyjacielem!
Spis treści:
  • CZĘŚĆ I - PREZENTACJA WEWNĘTRZNEGO KRYTYKA 1. Kim jest Wewnętrzny Krytyk i skąd się bierze? 2. Jak rozmawiamy z Wewnętrznym Krytykiem? CZĘŚĆ II -JAK FUNKCJONUJE WEWNĘTRZNY KRYTYK 3. Krytyk głosi niepodważalną prawdę 4. Zdanie Krytyka o naszym wyglądzie 5. Holistyczny Krytyk ekspertem samodoskonalenia 6. Jak radzić sobie z atakami Krytyka 7. Wewnętrzny Krytyk wyzwala wstyd, depresję i niską samoocenę 8. Krytyk zadręcza Wewnętrzne Dziecko 9. Krytyk mordercą. Wyparcie energii instynktów 10. Krytyk Wewnętrzny u kobiety i u mężczyzny CZĘŚĆ III - KRYTYK WEWNĘTRZNY I STOSUNKI MIĘDZYLUDZKIE 11. Krytyk stworzeniem stadnym 12. Dorastanie w rodzinie. Wyparte podosobowości, osądy i rozwój Wewnętrznego Krytyka 13. Niezrównany Porównywacz 14. Jak Wewnętrzny Krytyk sabotuje nasze związki 15. Podsumowanie części III CZĘŚĆ IV - PRZEMIANA WEWNĘTRZNEGO KRYTYKA 16. Zrozumienie lęku u podłoża działań Wewnętrznego Krytyka 17. Jak zostać rodzicem Wewnętrznego Krytyka 18. W stronę kreatywnego życia, czyli przemiana Krytyka Bonus

Czym jest znaczenie w Słownik na W .