witaminy walce rakiem co to znaczy
Co znaczy rakiem - zapobieganie i leczenie?. Co to jest informacji o działaniu witamin. Rzetelne.

Czy pomocne?

Witaminy w walce z rakiem - zapobieganie i leczenie

Definicja z ang. Vitamins in the fight against cancer - prevention and treatment, z niem. Vitamine im Kampf gegen Krebs - Prävention und Behandlung.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: KDC, Warszawa 2005, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,176 str., Wymiary: 125 x 185 mm , Waga: 0.18 kg
Zagadnienia: witaminy walce rakiem
ISBN: ISBN 83-7404-249-4
Opis: Praktyczne i pożyteczne antidotum na zalew niesprawdzonych informacji o działaniu witamin. Rzetelne, skierowane do szerokiego kręgu czytelników opracowanie doktora Prasada zasługuje na najwyższą pochwałę. Zawarte w niektórych produktach żywnościowych i preparatach mikroskładniki mają szansę odegrać przełomową rolę w walce z rakiem. U chorych na nowotwory mogą wzmocnić dobroczynne działanie konwencjonalnych metod terapii, złagodzić ich niepożądane konsekwencje uboczne i poprawić rokowania na przyszłość. Autorzy formułują proste zalecenia żywieniowe i oddzielają fakty od mitów dotyczących substancji o właściwościach przeciwrakowych, między innymi przeciwutleniaczy w rodzaju koenzymu Q10, zielonej herbaty i czosnku. Czytelnik znajdzie tu sporo cennych informacji na temat przyczyn rozkładu witamin w przechowywanej żywności. Dowie się także, dlaczego przestrzeganie zaleceń przydatnych w profilaktyce przeciwrakowej chroni równie efektywnie przed schorzeniami serca, chorobami Alzheimera i Parkinsona.
Spis treści:
  • Jesień, zima, wczesna wiosna — to pory szczególnie sprzyjające występowaniu chorób ''przeziębieniowych''. Można je leczyć różnie, lecz sposoby leczenia, mimo odmienności, wydają się nam często jednakowo nieskuteczne. Dlaczego tak się dzieje? — Otóż w praktyce leczenie chorób tego typu przebiega wg następującego schematu: usiłujemy je przetrzymać, a z leczeniem czekamy do momentu, kiedy choroba się rozwinie i organizm nie może już sobie z nią łatwo poradzić. Po części wynika to z braku świadomości, iż można dobrać lek na podstawie tych początkowych, jeszcze dyskretnych objawów i powstrzymać rozwój choroby dusząc ją w zarodku. Opierając się na pierwszych, niejasnych jeszcze objawach trudno nazwać chorobę. Nazwa jednostki chorobowej w medycynie akademickiej jest podstawą doboru leków. Homeopatia jest jedną z niewielu metod leczniczych, które umożliwiają dobór środka na podstawie początkowych objawów. Mimo iż jest ona w Polsce coraz popularniejsza, nadal mało osób wie na czym polega leczenie homeopatyczne. Pojawiają się w prasie artykuły na ten temat, lecz w wielu z nich homeopatia jest utożsamiana z efektem placebo. Autorzy tych artykułów jakby zapomnieli o tym, iż mapa popularności homeopatii pokrywa się z mapą terenów nękanych niegdyś epidemiami cholery. Tam gdzie pojawiała się epidemia cholery naprędce powstawały szpitale homeopatyczne. Ściągano lekarzy praktykujących właśnie tę metodę. Kiedy niebezpieczeństwo mijało - szpitale homeopatyczne likwidowano, zdarzało się także, jak w razie Królewskiego Szpitala Homeopatycznego w Londynie, iż uciekano się do podrabiania dokumentów szpitalnych. Właśnie dyskusje na temat homeopatii były w dużej mierze motywem napisania tej książki. Jej celem jest pokazanie uważnemu czytelnikowi na czym polega homeopatia. lecz nie idzie tu o słowa, tylko o postępowanie - podręcznik zawiera opis środków, które mogą się okazać bardzo skuteczne, o ile zostaną zastosowane wedle opisem. Środki homeopatyczne są bezpieczne - nie trzeba się obawiać skutków ubocznych, nie ma na przykład potrzeby pędzić na Oddział Toksykologiczny z dzieckiem, które zjadło pół apteczki homeopatycznych granulek. Homeopatia nie szkodzi tym co podaje, może zaszkodzić tym co zaniedba. Przy opisie poszczególnych chorób podane są symptomy, przy których należy się zgłosić do lekarza o ile nie nastąpi zdecydowana poprawa.

Czym jest znaczenie w Słownik na W .