wspomaganie rozwoju co to znaczy
Co znaczy umysłowego trzylatków i dzieci?. Co to jest rozwojowy. Tj. przecież okres konstruowania.

Czy pomocne?

Wspomaganie rozwoju umysłowego trzylatków i dzieci starszych wolniej rozwijających się + zestaw zabawek edukacyjnych

Definicja z ang. Support for the development of mental three year olds and older children slower-growing set of educational toys +, z niem. Die Unterstützung für die Entwicklung der geistigen Dreijährige und ältere Kinder langsamer wachsenden Reihe von Lernspielzeug +.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: WSiP, Warszawa 2007, wyd. 4, Oprawa: miękka foliowana,248 str., Wymiary: 165 x 235 mm , Waga: 0.63 kg
Zagadnienia: wspomaganie rozwoju
ISBN: ISBN 978-83-02-07719-7
Opis: Trzeci rok życia dziecka - to szalenie istotny czas rozwojowy. Tj. przecież okres konstruowania własnego Ja i podążania ku innym ludziom, by ich poznać, zrozumieć i pokochać. W tym czasie krystalizuje się również dziecięca ciekawość świata i nastawienie do samodzielnego poznawania i działania. Od sposobu wychowania w trzecim roku życia zależy w dużej mierze to, czy będzie ono rozumne, odważne i mądre, czy zalęknione i bezradne. Doprawdy warto wspomagać trzylatka w jego rozwoju, ponieważ opłaci się to stokrotnie. Żeby robić to mądrze, trzeba jednak orientować się w możliwościach rozwojowych maluchów i wiedzieć, jak z nimi postępować. O trzylatkach i ich rozwoju pisze się bardzo rzadko, a intensywne wspomaganie rozwoju jest potrzebne wszystkim dzieciom i im wcześniej zaczniemy je wprowadzać, tym lepiej. W niniejszej książce autorki prezentują:: - metody wspomagania i rozwijania wrodzonych umiejętności umysłowych dzieci trzyletnich i starszych; metody te mają formy zabaw, radosnego działania i dają dzieciom sporo satysfakcji; - różne aspekty życia dziecka i problemy, z którymi musi sobie ono poradzić:: trudna adaptacja w przedszkolu i przeżywanie rozłąki z rodzicami, nauka dobrych manier i pożytecznych nawyków, nabycie umiejętności samodzielnego jedzenia i ubierania się; - zabawy kształtujące orientację przestrzenną, umiejętności manualne, sprawność rysowania i odwzorowywania świata; - ćwiczenia wspomagające zmysł obserwacji, samodzielnego myślenia i wnioskowania i trudną sztukę opowiadania; - wspólne zabawy wzmacniające uczuciową więź z dzieckiem. Książce towarzyszy Zestaw zabawek edukacyjnych. Wspomaganie rozwoju umysłowego trzylatków i dzieci starszych wolniej rozwijających się, to poradnik dla rodziców, terapeutów i nauczycielek przedszkoli, który ukazuje, jak wspomagać trzylatka w jego rozwoju.
Spis treści:

Czym jest znaczenie w Słownik na W .