wybrane elementy socjologii co to znaczy
Co znaczy elementy socjologii. Podręcznik dla. Co to jest socjologicznej i łącząc ogólną wiedzę.

Czy pomocne?

Wybrane elementy socjologii. Podręcznik dla studentów i absolwentów Wydziałów Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu AM

Definicja z ang. Selected elements of sociology. Handbook for students and graduates of the Faculties of Nursing and Health Sciences AM, z niem. Ausgewählte Elemente der Soziologie. Handbuch für Studierende und Absolventen der Fakultäten für Krankenpflege und Gesundheitswissenschaften Uhr.

Autor (autorzy) Wybrane elementy socjologii. Podręcznik dla studentów i absolwentów Wydziałów Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu AM:
Szczegóły wydania Wybrane elementy socjologii. Podręcznik dla studentów i absolwentów Wydziałów Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu AM: Czelej, Lublin 2003, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,328 str., Wymiary: 170 x 240 mm , Waga: 0.54 kg
Zagadnienia w Wybrane elementy socjologii. Podręcznik dla studentów i absolwentów Wydziałów Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu AM: przeciwskazania, wybrane elementy socjologii, skutk
ISBN Wybrane elementy socjologii. Podręcznik dla studentów i absolwentów Wydziałów Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu AM: ISBN 83-89309-04-1
Opis Wybrane elementy socjologii. Podręcznik dla studentów i absolwentów Wydziałów Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu AM: Książka stanowi kompendium podstawowej wiedzy socjologicznej i łącząc ogólną wiedzę socjologiczną, skoncentrowaną na tych zagadnieniach, których znajomość może być szczególnie przydatna w pracy pielęgniarskiej i niektóre przedmioty socjologii zdrowia. Treści tu ujęte wyselekcjonowano tak, by przekazać podstawowe wiadomości na temat społeczeństwa, grup społecznych, zjawisk, mechanizmów i przemian zachodzących w życiu społecznym i społecznych uwarunkowań i skutków działalności jednostek i grup. Podręcznik złożona jest z trzynastu rozdziałów, gdzie przeważającą część (rozdz. I-IX) stanowią zagadnienia z zakresu socjologii ogólnej, wyznaczone programem nauczania studenta. Mają one stanowić bazę wiedzy socjologicznej, dzięki której będzie można uzyskać podstawowe wiadomości o socjologii jako nauce, a przede wszystkim o społeczeństwie i życiu społecznym: więziach społecznych, podstawowych zbiorowościach społecznych, kulturowych podstawach życia społecznego i najważniejszych procesach w nim zachodzących. Zamieszczono tutaj także zagadnienia dotyczące osobowości społecznej kształtowanej wpływami społeczeństwa i kultury, dewiacji i kontroli społecznej, a również tematykę dotyczącą rodziny, przeprowadzając jej analizę socjologiczną, analizując przemiany i zachowania w wypadku choroby. Rozdział IX, zamykając tematykę ogólnosocjologiczną, w skróconej formie zapoznaje czytelnika z podstawowymi technikami badań socjologicznych i metodyką ich prowadzenia. W dalszej części podręcznika zaprezentowano niektóre zagadnienia socjologii zdrowia, zajmując się między innymi społecznymi uwarunkowaniami zdrowia, choroby i zachowań zdrowotnych. Wybrano najważniejsze treści, pozwalające na zrozumienie społecznych uwarunkowań zdrowia i choroby i zastosowanie posiadanej wiedzy w pracy z pacjentem i jego rodziną. Książka może stanowić lekturę uzupełniającą również dla studentów innych kierunków, na przykład związanych z nauką zdrowotną, bądź także osób potrzebujących pewnego przygotowania socjologicznego w związku z wykonywaną działalnością zawodową.
Spis treści Wybrane elementy socjologii. Podręcznik dla studentów i absolwentów Wydziałów Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu AM:
  • 1. Socjologia jako dyscyplina naukowa
  • 2. Więź społeczna
  • 3. Zbiorowości społeczne
  • 4. Kulturowe podstawy życia społecznego
  • 5. Mechanizmy i przemiany życia społecznego
  • 6. Socjalizacja. Osobowość. Podstawy
  • 7. Rodzina. Koncepcje i przemiany rodziny
  • 8. Dewiacja i kontrola społeczna
  • 9. Niektóre techniki badań socjologicznych. Podstawowe zasady realizacji badań
  • 10. Wprowadzenie do zagadnień socjologii zdrowia i choroby
  • 11. Społeczne uwarunkowania choroby
  • 12. Społeczno-kulturowy kontekst zdrowia i choroby
  • 13. Zachowania zdrowotne - aspekty socjologiczne
Definicja Wypadki Nurkowe - Analiza Gorzkich Doświadczeń:
Co to jest opisy 120 wypadków nurkowych opatrzone komentarzem. Na przykładach przedstawia podstawowe zagrożenia występujące w nurkowaniu. Podręcznik może służyć nurkom w podnoszeniu swoich kwalifikacji, albo wybrane elementy socjologii. podręcznik dla studentów i absolwentów wydziałów pielęgniarstwa i nauk o zdrowiu am co znaczy.
Definicja W Poszukiwaniu Podstaw I Zasad Bioetyki:
Co to jest podstaw i zasad bioetyki jest książką nie tylko dla studentów farmacji, analityki medycznej, medycyny i pielęgniarstwa. Podręcznik ta dotyczy podstaw, historii, zasad i działów bioetyki, których wybrane elementy socjologii. podręcznik dla studentów i absolwentów wydziałów pielęgniarstwa i nauk o zdrowiu am krzyżówka.
Definicja Wytyczne Fizjoterapii Kardiologicznej - Pytania I Odpowiedzi:
Co to jest tego podręcznika znacznie poszerzono zakres informacje, a co więcej opisano najczęstsze nabyte wady serca. Podobnie jak w pierwszym wydaniu, pozostawiono formę pytań i odpowiedzi, obejmujących wybrane elementy socjologii. podręcznik dla studentów i absolwentów wydziałów pielęgniarstwa i nauk o zdrowiu am co to jest.
Definicja Współczesne Leczenie Przepuklin Brzusznych:
Co to jest gdzie w zwięzły sposób omówiono operacyjne sposoby leczenia przepuklin brzusznych, należących do w najwyższym stopniu rozpowszechnionych chorób. Uwzględniono zarówno tradycyjne postępowanie wybrane elementy socjologii. podręcznik dla studentów i absolwentów wydziałów pielęgniarstwa i nauk o zdrowiu am słownik.
Definicja Wczesna Interwencja I Wspomaganie Rozwoju Małego Dziecka:
Co to jest książce dokonano przeglądu propozycji oddziaływań na najmłodsze dzieci zagrożone niepełnosprawnością albo zaburzone w rozwoju. Obszary zagadnień dotyczą poszczególnych etapów postępowania w procesie wybrane elementy socjologii. podręcznik dla studentów i absolwentów wydziałów pielęgniarstwa i nauk o zdrowiu am czym jest.

Czym jest znaczenie w Słownik na W .

  • Dodano:
  • Autor: