sercem wywiad rzeka co to znaczy
Co znaczy wywiad-rzeka z profesorem Witoldem?. Co to jest tylko w państwie, lecz także w świecie.

Czy pomocne?

Z SERCEM NA TY - wywiad-rzeka z profesorem Witoldem Rużyłło

Definicja z ang. WITH HEART FOR YOU - an interview-river with Professor Witold Rużyłło, z niem. MIT HERZ FÜR SIE - ein Interview-Fluss mit Professor Witold Rużyłło.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Termedia, Poznań 2004, wyd. 1, Oprawa: twarda,192 str., Wymiary: 205 x 205 mm , Waga: 0.81 kg
Zagadnienia: sercem wywiad rzeka
ISBN: ISBN 83-89825-15-5
Opis: Prof. dr nauk medycznych Witold Rużyłło jest uznanym nie tylko w państwie, lecz także w świecie kardiologiem, specjalizującym się w kardiologii interwencyjnej. Był pionierem we wprowadzaniu do praktyki klinicznej najnowszych technik diagnostycznych i terapeutycznych, wykonał pierwszą w Polsce angioplastykę wieńcową. W swojej specjalności należy do ścisłego grona ekspertów w świecie. Jest autorem albo współautorem 6 monografii, 41 rozdziałów w polskich i międzynarodowych monografiach, 279 oryginalnych publikacji w polskich i międzynarodowych recenzowanych czasopismach naukowych. Prof. Rużyłło otrzymał sporo nagród indywidualnych i zbiorowych, jest członkiem polskich i zagranicznych towarzystw naukowych, a również międzynarodowych grup ekspertów do opracowania standardów leczenia choroby niedokrwiennej serca. Jest utalentowanym dydaktykiem, który wyszkolił szereg lekarzy z wielu polskich ośrodków w kardiologii interwencyjnej.
Spis treści:
  • 1. Trudne początki w Kanadzie 2. W klinice przy ulicy Goszczyńskiego 3. Wyjazd do Huston 4. Powrót do Polski i wyprawa naukowa do Japonii 5. W klinice na Spartańskiej 6. Roczny kontrakt w Kuwejcie 7. Początki angioplastyki w Polsce 8. Rozwój kardiologii inwazyjnej w Aninie 9. Habilitacja 10. Kardiolog i transplantacja serca 11. Owocne lata dziewięćdziesiąte 12. Wciąż mam sporo do zrobienia

Czym jest znaczenie w Słownik na Z .