zarys ekologii kandydatów co to znaczy
Co znaczy kandydatów na Akademie Medyczne i?. Co to jest medyczne i uniwersytety. To następna.

Czy pomocne?

Zarys ekologii (dla kandydatów na Akademie Medyczne i Uniwersytety)

Definicja z ang. Outline ecology (for candidates for Medical Academies and Universities), z niem. Kontur Ökologie (Bewerber für Medizinische Akademien und Universitäten).

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Operon, Gdynia 2003, wyd. 2, Oprawa: miękka foliowana,120 str., Wymiary: 165 x 235 mm , Waga: 0.23 kg
Zagadnienia: zarys ekologii kandydatów
ISBN: ISBN 83-7390-040-3
Opis: Zarys ekologii powstał z myślą o kandydatach na akademie medyczne i uniwersytety. To następna podręcznik pomocnicza Wydawnictwa Pedagogicznego OPERON przeznaczona dla przyszłych studentów kierunków biologicznych i medycznych. Do tej pory ukazały ''Anatomia i fizjologia człowieka'', Cytologia i histologia, Genetyka, Molekularne podłoże biologii, Podstawy ewolucjonizmu i Zoologia Niniejsza pozycja obejmuje pięć rozdziałów. W pierwszym z nich przedstawiono w zarysie podstawy ekologii. W dwóch następnych - niektóre zagadnienia z zakresu ochrony środowiska przyrodniczego i ochrony przyrody. Szczególnie dokładnie omówiono zagadnienia dotyczące naszego państwie. W rozdziale czwartym zaproponowano proste sposoby obserwacji przyrodniczej i wzorce postępowania służące twórczej ocenie i ochronie środowiska tworzącego przestrzeń życiową każdego z nas. Rozdział piąty to swoiste wademekum sztuki prezentacji przyrodniczej i prowadzenia obserwacji i eksperymentów przyrodniczych w terenie. Książkę wzbogacono o liczne zdjęcia i schematy, ułatwiające zrozumienie wykładu. Wykaz trudniejszych terminów zawarto w Słowniczku na końcu książki. Czytelników zainteresowanych dalszym poszerzaniem wiedzy zachęcamy do sięgnięcia po pozycje wymienione w proponowanej Literaturze. W Zarysie ekologii zawarto bardzo wiele informacji praktycznych, czyli takich, które przydadzą się uczniom nie tylko na maturze i egzaminach wstępnych na wyższe uczelnie. Nauczyciele biologii, chemii i geografii będą mogli wykorzystać te wiadomości na lekcjach.
Spis treści:

Czym jest znaczenie w Słownik na Z .