zarys organogenezy co to znaczy
Co znaczy różnicowanie się komórek w narządach?. Co to jest ilustrowany książka embriologii.

Czy pomocne?

Zarys organogenezy - różnicowanie się komórek w narządach

Definicja z ang. Comp organogenesis - cell differentiation organ, z niem. Comp Organogenese - Zelldifferenzierung Orgel.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2004, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,512 str., Wymiary: 170 x 240 mm , Waga: 0.83 kg
Zagadnienia: zarys organogenezy
ISBN: ISBN 83-01-14141-7
Opis: Nowoczesny książka o rozwoju narządów. Przystępny, bogato ilustrowany książka embriologii szczegółowej wnikliwie omawiający, zarówno od strony morfologicznej, jak i molekularnej, mechanizm różnicowania się narządów u ptaków i ssaków. W książce zostały opisane: - nowoczesne sposoby badań embriologicznych - systemy gastrulacji i rozwój narządów pierwotnych początkowy rozwój układu nerwowego - komórki grzebienia nerwowego - różnicowanie się i rozwój kończyn u ssaków i ptaków - rozwój układów krwionośnego, limfatycznego - rozwój przewodu pokarmowego - gruczoły przewodu pokarmowego - rozwój układu oddechowego - jamy ciała i krezki - narządy wydalnicze - rozwój narządów płciowych, gruczołów dokrewnych i powłoki zewnętrznej Każdy z rozdziałów złożona jest z dwóch części: opisu morfologicznego i wprowadzenia w systemy rozwoju narządu i jego funkcji w okresie prenatalnym. Na końcu książki znajduje się aneks przedstawiający w uproszczeniu przebieg działania niektórych molekularnych systemów związanych z różnicowaniem się narządów. książka przeznaczony jest dla studentów biologii, weterynarii i medycyny, a również dla doktorantów i pracowników naukowych zainteresowanych tą tematyką.
Spis treści:

Czym jest znaczenie w Słownik na Z .