zmagając chorobą nowotworową co to znaczy
Co znaczy chorobą nowotworową. Psychologia?. Co to jest zespołu naukowego Zakładu Psychologii.

Czy pomocne?

Zmagając się z chorobą nowotworową. Psychologia współczesna wobec pacjentów onkologicznych

Definicja z ang. Struggling with cancer. Modern psychology to cancer patients, z niem. Der Kampf gegen den Krebs. Die moderne Psychologie für Krebspatienten.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellonskiego, Kraków 1999, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,345 str., Wymiary: 170 x 240 mm
Zagadnienia: zmagając chorobą nowotworową
ISBN: ISBN 83-233-1170-6
Opis: Podręcznik stanowiąca podsumowanie długoletnich badań zespołu naukowego Zakładu Psychologii Klinicznej UJ, prezentuje problem choroby nowotworowej w trzech częściach. Pierwsza ukazuje obraz choroby, spojrzenie i poglądy psychologów, lekarzy, pacjentów i ich otoczenia społecznego. Przedmiotem drugiej jest przeżywanie choroby, reakcje emocjonalne pacjentów, z kolei w części trzeciej omówiono zagadnienie zmagania się z chorobą, wysiłki samych chorych i formy pomocy psychologicznej i psychoterapii. Napisana na podstawie rzetelnej wiedzy psychologicznej i wieloletniego doświadczenia klinicznego. Podręcznik zawiera liczne wskazania praktyczne, jest adresowana do szerokiego kręgu czytelników, psychologów praktyków, studentów psychologii i medycyny, lekarzy i pacjentów.
Spis treści:

Czym jest znaczenie w Słownik na Z .