zrozum rysunki dziecka czyli co to znaczy
Co znaczy dziecka, czyli jak interpretować?. Co to jest dialogu z nami, dorosłymi. Rysunek.

Czy pomocne?

Zrozum rysunki dziecka, czyli jak interpretować rysunki małych dzieci

Definicja z ang. Understand drawings of a child, or how to interpret the drawings of young children, z niem. Verstehen Zeichnungen eines Kindes, oder wie die Zeichnungen von kleinen Kindern zu interpretieren.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Ravi, Łódź 2005, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,165 str., Wymiary: 145 x 205 mm , Waga: 0.24 kg
Zagadnienia: zrozum rysunki dziecka czyli
ISBN: ISBN 83-7229-116-0
Opis: Rysunek dziecka jest przesłaniem, które otwiera sposobność dialogu z nami, dorosłymi. Rysunek przemawia, opowiada i objaśnia wszystko to, czego jego młody autor nie potrafi wyrazić słowami. Odnajdujemy w nim ukryte pytania, radości, niepokoje, miłość i strach dziecka, któremu brakuje słów, aby opisać to, co czuje. Jego rysunek przemawia swobodnie za pośrednictwem symboli. Dlatego także tak ważna jest reakcja rodziców na obrazek. Naszym celem nie jest wkraczanie w świat dziecka po to, by go zmieniać. Nie chodzi o to, aby posłużyć się symboliką rysunku, a następnie cokolwiek dziecku narzucić. Sceny przygnębiające czy wojenne mają taką samą rację bytu jak sielankowe. Każdy faza jest gdyż potrzebny i stanowi fazę rozwoju. Spojrzenie dorosłego różni się od spojrzenia dziecka. Słuchanie z uwagą pozwoli nam wszakże zrozumieć to, co nie zostało wypowiedziane, i umocnić więź, jaka nas z nim łączy. Potraktujmy obrazek jako pkt. wyjścia do rozmowy, poprośmy dziecko, aby opowiedziało nam, co rysuje. Może to być nie tylko zabawa, lecz również sposobność poznania jego świata. Wkraczając w świat rysunku malucha, pomagamy mu zrozumieć samego siebie. To jest jedna z metod umożliwiających towarzyszenie mu krok po kroku w ewolucji i pokonanie następnych etapów dojrzewania.
Spis treści:
  • Wstęp 1. Ewolucja rysunku 2. Jak analizować rysunek dziecka 3. Obraz rodziców 4. Ludzik 5. Rysunek drzewa 6. Przedmioty krajobrazu 7. Rysunki Philippea 8. Rysunki Anne-Laure 9. Od rysunku dziecka do rysunku osoby dorosłej Zakończenie

Czym jest znaczenie w Słownik na Z .