żywienie człowieka podstawy co to znaczy
Co znaczy Podstawy nauki o żywieniu?. Co to jest kompendium wiedzy z zakresu współczesnej nauki o.

Czy pomocne?

Żywienie człowieka. Podstawy nauki o żywieniu.

Definicja z ang. Human Nutrition. Basics of food science., z niem. Humanernährung. Grundlagen der Lebensmittelwissenschaft..

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2003, wyd. 2, Oprawa: miękka foliowana,513 str., Wymiary: 170 x 240 mm , Waga: 0.81 kg
Zagadnienia: żywienie człowieka podstawy
ISBN: ISBN 83-01-13947-1
Opis: Żywienie człowieka jest podręcznikiem stanowiącym pełne kompendium wiedzy z zakresu współczesnej nauki o żywieniu i dietetyki. Część pierwsza "Podstawy nauki o żywieniu" przedstawia cele i zadania tej dziedziny nauki i historię jej rozwoju, fizjologię trawienia i przyswajania pokarmu, potrzeby energetyczne organizmu i ich zaspokajanie; szczegółowo charakteryzuje składniki pokarmowe i wartość odżywczą i jakość zdrowotną produktów spożywczych; omawia normy żywienia i genetyczne, kulturowe i praktyczne aspekty racjonalizacji wyżywienia. Książkę uzupełnia prezentacja problemów żywieniowych świata i organizacji międzynarodowych zajmujących się ich rozwiązywaniem i metod oceny metody żywienia i stanu odżywienia. Obecne wydanie zawiera poprawki i uzupełnienia wynikające z wejścia w życie nowych regulacji prawnych i nowych norm. Część druga, tom pt. "Żywienie człowieka zdrowego i chorego", zawiera wiedzę dotyczącą żywienia człowieka w różnych okresach życia i stanach chorobowych, także żywienia pozajelitowego i dojelitowego. Omawia rolę żywienia w profilaktyce i leczeniu chorób, wskazówki co do żywienia zbiorowego w szpitalach i uzdrowiskach, poradnictwo dietetyczne, a również obustronnie ujęte interakcje leków z żywnością.
Spis treści:
  • 1. Wstęp
  • 2. Przedmioty fizjologii i biochemii
  • 3. Energia
  • 4. Składniki odżywcze
  • 5. Żywność- wartość odżywcza i zdrowotna
  • 6. Racjonalizacja żywienia ludności
  • 7. Ocena żywienia
  • 8. Skorowidz

Czym jest znaczenie w Słownik na Z .