actonel skutki uboczne co to znaczy
Definicja Risedronatum natricum skład. Co to jest hamuje resorpcję kości, zwiększa wytrzymałość.

Czy pomocne?

Leczenie Actonel

Nazwa zagraniczna Actonel: Risedronatum natricum
Składniki leku Actonel: ryzedronian sodu
Forma leku Actonel: tabletki powlekane
Kategorie: Układ mięśniowo-szkieletowy
Specjalność: Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
Efekty pożądane Actonel
 • hamuje resorpcję kości,
 • zwiększa wytrzymałość szkieletu.
Podobne do Actonel:
 • Actonel, 5 mg, tabl.powl., 28 szt (HOECHST MARION ROUSSEL UCLAF),
 • Actonel, 30 mg, tabl.powl., 28 szt (HOECHST MARION ROUSSEL UCLAF),
 • Actonel, 35 mg, tabl.powl., 1 szt (AVENTIS),
 • Actonel, 35 mg, tabl.powl., 2 szt (AVENTIS),
 • Actonel, 35 mg, tabl.powl.,12 szt (AVENTIS),
 • Actonel, tabletki powlekane, 35 mg, 4 szt.
Zamienniki Actonel:
Instrukcja Actonel stosowanie: Leczenie osteoporozy pomenopauzalnej, leczenie osteoporozy u mężczyzn z dużym ryzykiem złamań.DAWKOWANIE:Doustnie. Preparat podaje się na 30 minut przed śniadaniem lub napojem ( jeśli nie była to zwykła woda), w pozycji siedzącej, popijając szklanką zwykłej wody. Pokarm, napoje (inne niż zwykła woda) wpływają na wchłanianie leku i nie należy przyjmować ich w tym samym czasie. W zależności od zaleconej przez lekarza dawki, lek przyjmowany jest codziennie lub raz w tygodniu.Tabletek nie należy ssać ani rozgryzać. Przez 30 minut po przyjęciu leku nie należy się kłaść. Osoby, które z różnych względów nie mogą przestrzegać tych zaleceń (np. pacjenci leżący) nie powinny otrzymywać leku. Należy dokładnie przestrzegać tej instrukcji. W przypadku niewystarczającej podaży wapnia i witaminy D3 w diecie, należy rozważyć przyjmowanie odpowiednich preparatów uzupełniających. Jeśli przyjmujesz preparaty zawierające wapń, magnez, żelazo lub glin, musisz zachować co najmniej 2-godzinny odstęp między podaniem preparatu i tych leków (w przeciwnym wypadku zmniejszą one wchłanianie preparatu z przewodu pokarmowego). Po odpowiednim okresie leczenia należy wykonać kontrolne badanie densytometryczne.
Dawkowanie Actonel: Doustnie. Preparat podaje się na 30 minut przed śniadaniem lub napojem ( jeśli nie była to zwykła woda), w pozycji siedzącej, popijając szklanką zwykłej wody. Pokarm, napoje (inne niż zwykła woda) wpływają na wchłanianie leku i nie należy przyjmować ich w tym samym czasie. W zależności od zaleconej przez lekarza dawki, lek przyjmowany jest codziennie lub raz w tygodniu.Tabletek nie należy ssać ani rozgryzać. Przez 30 minut po przyjęciu leku nie należy się kłaść. Osoby, które z różnych względów nie mogą przestrzegać tych zaleceń (np. pacjenci leżący) nie powinny otrzymywać leku. Należy dokładnie przestrzegać tej instrukcji. W przypadku niewystarczającej podaży wapnia i witaminy D3 w diecie, należy rozważyć przyjmowanie odpowiednich preparatów uzupełniających. Jeśli przyjmujesz preparaty zawierające wapń, magnez, żelazo lub glin, musisz zachować co najmniej 2-godzinny odstęp między podaniem preparatu i tych leków (w przeciwnym wypadku zmniejszą one wchłanianie preparatu z przewodu pokarmowego). Po odpowiednim okresie leczenia należy wykonać kontrolne badanie densytometryczne.
Skutki uboczne Actonel: Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (zaparcie, niestrawność, nudności, ból brzucha, biegunka), bóle mięśniowo-kostne, ból głowy. Niezbyt często występowało zapalenie błony śluzowej żołądka i przełyku, utrudnienie połykania, zapalenie błony śluzowej dwunastnicy. Gdy zaobserwujesz u siebie objawy podrażnienia przełyku (trudności w połykaniu, ból zamostkowy lub zwiększająca się zgaga) niezłowcznie zwróć się do lekarza. Nie zaobserwowano wpływu na na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na ryzedronian lub jakąkolwiek substancję pomocniczą leku (np. laktozę), obniżony poziom wapnia we krwi, schorzenia nerek, wystąpiły u Ciebie w przeszłości choroby przełyku upośledzające pasaż przełykowy (np. zwężenie).
Poinformuj lekarza gdy lek Actonel: Gdy masz nadwrażliwość na ryzedronian lub jakąkolwiek substancję pomocniczą leku (np. laktozę), obniżony poziom wapnia we krwi, schorzenia nerek, wystąpiły u Ciebie w przeszłości choroby przełyku upośledzające pasaż przełykowy (np. zwężenie).
Dotyczy:
 • kość udowa,
 • gęstość kości,
 • bisfosfoniany,
 • osteoklasty,
 • menopauza,
 • złamania kości,
 • osteoporoza.

Definicja Risedronatum natricum: Co to jest Actonel lek w Skutki uboczne A .