ambulase skutki uboczne co to znaczy
Definicja Finasteridum skład. Co to jest zmniejsza wielkość gruczołu krokowego, ułatwia oddawanie.

Czy pomocne?

Leczenie Ambulase

Nazwa zagraniczna Ambulase: Finasteridum
Składniki leku Ambulase: finasteryd
Forma leku Ambulase: tabletki
Kategorie: Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe
Specjalność: Urologia
Efekty pożądane Ambulase
 • zmniejsza wielkość gruczołu krokowego,
 • ułatwia oddawanie moczu.
Podobne do Ambulase: Ambulase, tabletki powlekane, 5 mg, 28 szt (GRUNENTHAL GMBH NIEMCY)
Zamienniki Ambulase:
 • Finxta, tabletki powlekane, 5 mg, 28 szt (FARMA PROJEKT),
 • Lifin, tabletki powlekane, 5 mg, 28 szt (FARMACOM),
 • Proscar, tabletki, 5 mg, 28 szt (MSD),
 • Zasterid, tabetki powlekane, 5 mg, 28 szt (RICHTER GEDEON).
Instrukcja Ambulase stosowanie: Leczenie łagodnego rozrostu gruczołu krokowego u mężczyzn, w celu poprawy przepływu moczu i zmniejszenia ryzyka ostrego zatrzymania moczu oraz zmniejszenia ryzyka konieczności przeprowadzenia zabiegu operacyjnego.DAWKOWANIE:Doustnie, niezależnie od posiłków. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Ważne jest, aby przyjmować preparat tak długo jak zaleci lekarz, gdyż lek działa tylko po dłuższym czasie. Lek przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn. Kobiety w ciąży lub w wieku rozrodczym nie powinny dotykać pokruszonych lub przełamanych tabletek preparatu, ze względu na możliwość przezskórnego wchłaniania leku oraz związanego z tym ryzyka zaburzeń rozwojowych płodu męskiego. Przed rozpoczęciem stosowania leku oraz w trakcie leczenia zaleca się wykonywanie badań służących do wykrywania raka gruczołu krokowego. Wynika to z faktu, iż finasteryd zmniejsza stężenie antygenu gruczołu krokowego (PSA) w surowicy pacjentów i może maskować zwiększone rzeczywiste wartości stężenia tego antygenu.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Może wystąpić zmniejszenie libido, zaburzenia wytrysku, powiększenie i wrażliwość sutków, wysypka, reakcje nadwrażliwości (m.in. obrzęk warg i twarzy), świąd i ból jąder.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.
Dawkowanie Ambulase: Doustnie, niezależnie od posiłków. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Ważne jest, aby przyjmować preparat tak długo jak zaleci lekarz, gdyż lek działa tylko po dłuższym czasie. Lek przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn. Kobiety w ciąży lub w wieku rozrodczym nie powinny dotykać pokruszonych lub przełamanych tabletek preparatu, ze względu na możliwość przezskórnego wchłaniania leku oraz związanego z tym ryzyka zaburzeń rozwojowych płodu męskiego. Przed rozpoczęciem stosowania leku oraz w trakcie leczenia zaleca się wykonywanie badań służących do wykrywania raka gruczołu krokowego. Wynika to z faktu, iż finasteryd zmniejsza stężenie antygenu gruczołu krokowego (PSA) w surowicy pacjentów i może maskować zwiększone rzeczywiste wartości stężenia tego antygenu.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Może wystąpić zmniejszenie libido, zaburzenia wytrysku, powiększenie i wrażliwość sutków, wysypka, reakcje nadwrażliwości (m.in. obrzęk warg i twarzy), świąd i ból jąder.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.
Skutki uboczne Ambulase: Może wystąpić zmniejszenie libido, zaburzenia wytrysku, powiększenie i wrażliwość sutków, wysypka, reakcje nadwrażliwości (m.in. obrzęk warg i twarzy), świąd i ból jąder.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.
Poinformuj lekarza gdy lek Ambulase: Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.
Dotyczy:
 • gruczoł krokowy,
 • łagodny przerost prostaty,
 • prostata,
 • stercz,
 • mężczyzna.

Definicja Finasteridum: Co to jest Ambulase lek w Skutki uboczne A .