avamys skutki uboczne furoas co to znaczy
Definicja Fluticasoni furoas skład. Co to jest zmniejsza stan zapalny błony śluzowej nosa.

Czy pomocne?

Leczenie Avamys

Nazwa zagraniczna Avamys: Fluticasoni furoas
Składniki leku Avamys: furoinian flutykazonu
Forma leku Avamys: aerozol do nosa
Kategorie: Układ oddechowy
Specjalność:
  • Otolaryngologia,
  • Alergologia.
Efekty pożądane Avamys zmniejsza stan zapalny błony śluzowej nosa spowodowany uczuleniem
Podobne do Avamys: Avamys, aerozol do nosa, 27,5 mcg/dawkę, 120 dawek
Zamienniki Avamys:
Instrukcja Avamys stosowanie: Leczenie objawów alergicznego nieżytu nosa u dorosłych, młodzieży (12 lat i starsi) i dzieci (w wieku od 6 do 12 lat).DAWKOWANIE:Donosowo, o tej samej porze każdego dnia. Przed zastosowaniem leku należy wydmuchać nos, aby oczyścić otwory nosowe. Pojemnik z preparatem należy lekko wstrząsnąć przed użyciem. Przechylić głowę lekko do przodu i trzymając aerozol pionowo delikatnie umieścić dozownik w jednym otworze nosowym. Następnie należy skierować końcówkę dozownika do zewnętrznej części nosa, dalej od przegrody nosowej. W trakcie wdechu przez nos nacisnąć raz przycisk, aby rozpylić aerozol. Wyjąć dozownik z otworu nosowego i wykonać wydech przez usta. Po każdym użyciu należy oczyścić suchą chusteczką dozownik i wewnętrzną część nasadkii. Po zakończeniu używania zawsze należy nałożyć nasadkę, aby zapobiec dostawaniu się kurzu do środka. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.
Dawkowanie Avamys: Donosowo, o tej samej porze każdego dnia. Przed zastosowaniem leku należy wydmuchać nos, aby oczyścić otwory nosowe. Pojemnik z preparatem należy lekko wstrząsnąć przed użyciem. Przechylić głowę lekko do przodu i trzymając aerozol pionowo delikatnie umieścić dozownik w jednym otworze nosowym. Następnie należy skierować końcówkę dozownika do zewnętrznej części nosa, dalej od przegrody nosowej. W trakcie wdechu przez nos nacisnąć raz przycisk, aby rozpylić aerozol. Wyjąć dozownik z otworu nosowego i wykonać wydech przez usta. Po każdym użyciu należy oczyścić suchą chusteczką dozownik i wewnętrzną część nasadkii. Po zakończeniu używania zawsze należy nałożyć nasadkę, aby zapobiec dostawaniu się kurzu do środka. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.
Skutki uboczne Avamys: Mogą wystąpić krwawienia z nosa (szczególnie jeśli lek był stosowany ciągle przez okres dłuższy niż 6 tygodni), podrażnienie wewnętrznej części nosa lub uczucie dyskomfortu (mogą być widoczne smugi krwi w trakcie oczyszczania nosa). Stosowanie donosowych glikokortykosteroidów (takich jak Avamys) przez długi okres może spowodować spowolnienie wzrostu u dzieci. Lekarz powinien regularnie kontrolować wzrost dziecka. Jest mało prawdopodobne, aby lek wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na furoinian flutykazonu lub inne składniki preparatu (lek zawiera chlorek benzalkoniowy, który u niektórych pacjentów również może pwoodować uczulenie), jakiekolwiek problemy z wątrobą.
Poinformuj lekarza gdy lek Avamys: Gdy masz nadwrażliwość na furoinian flutykazonu lub inne składniki preparatu (lek zawiera chlorek benzalkoniowy, który u niektórych pacjentów również może pwoodować uczulenie), jakiekolwiek problemy z wątrobą.
Dotyczy:
  • glikokortykosteroidy,
  • katar sienny,
  • kichanie,
  • alergen,
  • alergia,
  • alergiczny nieżyt nosa,
  • uczulenie,
  • pyłki.

Definicja Fluticasoni furoas: Co to jest Avamys lek w Skutki uboczne A .