benzapur skutki uboczne co to znaczy
Definicja Benzoylis peroxidum skład. Co to jest przeciwbakteryjne, złuszczające. Stosowanie.

Czy pomocne?

Leczenie Benzapur

Nazwa zagraniczna Benzapur: Benzoylis peroxidum
Składniki leku Benzapur: nadtlenek benzoilu
Forma leku Benzapur: żel
Kategorie: Dermatologia
Specjalność: Dermatologia i wenerologia
Efekty pożądane Benzapur
  • przeciwbakteryjne,
  • złuszczające.
Podobne do Benzapur:
  • Benzapur, 10%, żel, 15 g (HERBAPOL POZNAN),
  • Benzapur, 10%, żel, 30 g (HERBAPOL POZNAN).
Zamienniki Benzapur:
  • Akneroxid 10, 10%, żel, 50 g (HERMAL (GRUPA MERCK)),
  • Benzacne,10%, żel, 30 g (BYK MAZOVIA).
Instrukcja Benzapur stosowanie: Leczenie trądziku zwykłego oraz jego formy zaskórnikowej i grudkowo-krostowej.DAWKOWANIE:Zewnętrznie. Na umytą i osuszoną zmienioną chorobowo skórę wcierać niewielką ilość żelu. Po upływie pół godziny żel zmyć ciepłą wodą lub tonikiem. Stosować raz dziennie przez 1 tydzień. Jeśli nie wystąpiły działania niepożądane terapię należy kontynuować stosując lek 2 razy dziennie do czasu ustąpienia zaskórników. Nie dopuszczać do kontaktu preparatu z błonami śluzowymi oczu, nosa i jamy ustnej.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Niekiedy niewielkie zaczerwienienie i złuszczenie skóry, które nie jest wskazaniem do przerwania leczenia.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy stosujesz jednocześnie preparaty do stosowania na skórę, które zawierają kwas witaminy A (tretinoina, izotretinoina).
Dawkowanie Benzapur: Zewnętrznie. Na umytą i osuszoną zmienioną chorobowo skórę wcierać niewielką ilość żelu. Po upływie pół godziny żel zmyć ciepłą wodą lub tonikiem. Stosować raz dziennie przez 1 tydzień. Jeśli nie wystąpiły działania niepożądane terapię należy kontynuować stosując lek 2 razy dziennie do czasu ustąpienia zaskórników. Nie dopuszczać do kontaktu preparatu z błonami śluzowymi oczu, nosa i jamy ustnej.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Niekiedy niewielkie zaczerwienienie i złuszczenie skóry, które nie jest wskazaniem do przerwania leczenia.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy stosujesz jednocześnie preparaty do stosowania na skórę, które zawierają kwas witaminy A (tretinoina, izotretinoina).
Skutki uboczne Benzapur: Niekiedy niewielkie zaczerwienienie i złuszczenie skóry, które nie jest wskazaniem do przerwania leczenia.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy stosujesz jednocześnie preparaty do stosowania na skórę, które zawierają kwas witaminy A (tretinoina, izotretinoina).
Poinformuj lekarza gdy lek Benzapur: Gdy stosujesz jednocześnie preparaty do stosowania na skórę, które zawierają kwas witaminy A (tretinoina, izotretinoina).
Dotyczy:
  • Propionibacterium acnes,
  • zaskórniki,
  • trądzik,
  • bakteria beztlenowa.

Definicja Benzoylis peroxidum: Co to jest Benzapur lek w Skutki uboczne B .