biolan skutki uboczne co to znaczy
Definicja skład. Co to jest nawilża i chroni powierzchnię oka. Stosowanie Biolan skutki uboczne.

Czy pomocne?

Leczenie Biolan

Nazwa zagraniczna Biolan:
Składniki leku Biolan: hialuronian sodu
Forma leku Biolan: krople do oczu
Kategorie: Wyroby medyczne
Specjalność: Okulistyka
Efekty pożądane Biolan nawilża i chroni powierzchnię oka
Podobne do Biolan: Biolan, 0,15%, 0,35 ml, krople do oczu, 20 minimsów
Zamienniki Biolan:
  • Hyabak, 0,15%, krople do oczu i soczewek nawilżające, 10 ml (THEA FRANCJA),
  • Hylo-Comod, krople do oczu, 10 ml (URSAPHARM NIEMCY),
  • Hylo-Lasop, krople do oczu, 10 ml (URSAPHARM NIEMCY),
  • Oxyal, roztwór nawilżający do oczu, 10 ml (TUBILUX PHARMA).
Instrukcja Biolan stosowanie: Dyskomfort oka spowodowany czynnikami mechanicznymi (twarde lub miękkie soczewki kontaktowe), okulistycznymi procedurami diagnostycznymi, niekorzystnym oddziaływaniem środowiska (klimatyzowane pomieszczenia, wiatr, zimno, dym papierosowy), jak również długotrwałą pracą obciążającą narząd wzroku (monitor komputerowy, mikroskop, długotrwałe prowadzenie pojazdów).DAWKOWANIE:Zewnętrznie. Oddzielić jeden minims. Upewnić się, że minims nie jest uszkodzony. Otworzyć minims przez pokręcanie górną, płaską, częścią (nie odrywać). Zakroplić 1-2 krople preparatu do każdego oka, lub nanieść kroplę na wewnętrzną powierzchnię soczewki. Jeśli dyskomfort nie ustępuje należy zwrócić się o poradę do lekarza okulisty. Nie stosować w przypadku gdy minims jest uszkodzony. Nie dotykać powierzchni oka, ani żadnych innych przedmiotów otwartym zakraplaczem minimsa aby uniknąć ryzyka zanieczyszczenia. Zawartość minimsa jest przeznaczona do użytku jednorazowego, pozostały w nim preparat powinien być wyrzucony natychmiast po użyciu. Preparatu nie stosować jednocześnie z innymi lekami do oczu. Nie stosować w oku wykazującym objawy infekcji. MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Bezpośrednio po zakropleniu przez krótki czas może występować zaburzenie widzenia w postaci zamglenia. W tym czasie nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych.POINFORMUJ LEKARZA:
Dawkowanie Biolan: Zewnętrznie. Oddzielić jeden minims. Upewnić się, że minims nie jest uszkodzony. Otworzyć minims przez pokręcanie górną, płaską, częścią (nie odrywać). Zakroplić 1-2 krople preparatu do każdego oka, lub nanieść kroplę na wewnętrzną powierzchnię soczewki. Jeśli dyskomfort nie ustępuje należy zwrócić się o poradę do lekarza okulisty. Nie stosować w przypadku gdy minims jest uszkodzony. Nie dotykać powierzchni oka, ani żadnych innych przedmiotów otwartym zakraplaczem minimsa aby uniknąć ryzyka zanieczyszczenia. Zawartość minimsa jest przeznaczona do użytku jednorazowego, pozostały w nim preparat powinien być wyrzucony natychmiast po użyciu. Preparatu nie stosować jednocześnie z innymi lekami do oczu. Nie stosować w oku wykazującym objawy infekcji. MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Bezpośrednio po zakropleniu przez krótki czas może występować zaburzenie widzenia w postaci zamglenia. W tym czasie nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych.POINFORMUJ LEKARZA:
Skutki uboczne Biolan: Bezpośrednio po zakropleniu przez krótki czas może występować zaburzenie widzenia w postaci zamglenia. W tym czasie nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych.POINFORMUJ LEKARZA:
Poinformuj lekarza gdy lek Biolan:
Dotyczy:
  • minimsy,
  • nawilżanie rogówki,
  • soczewka,
  • suche oko,
  • oko.

Definicja : Co to jest Biolan lek w Skutki uboczne B .