buderhin skutki uboczne co to znaczy
Definicja Budesonidum skład. Co to jest przeciwalergiczne, przeciwzapalne. Stosowanie Buderhin.

Czy pomocne?

Leczenie Buderhin

Nazwa zagraniczna Buderhin: Budesonidum
Składniki leku Buderhin: budezonid
Forma leku Buderhin: aerozol do nosa
Kategorie: Układ oddechowy
Specjalność:
  • Otolaryngologia,
  • Alergologia.
Efekty pożądane Buderhin
  • przeciwalergiczne,
  • przeciwzapalne.
Podobne do Buderhin: Buderhin, aerozol do nosa, (50 mcg / dawkę), 200 dawek, 10 ml
Zamienniki Buderhin: Tafen Nasal, aerozol donosowy, 50 mcg / dawkę, 200 dawek (LEK)
Instrukcja Buderhin stosowanie: Alergiczne (sezonowe i całoroczne) zapalenie błony śluzowej nosa.DAWKOWANIE:Donosowo. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Pełne działanie preparatu pojawia się dopiero po upływie kilku dni od rozpoczęcia leczenia. Leczenie sezonowego nieżytu nosa zaleca się jeszcze przed ekspozycją na alergeny.
Dawkowanie Buderhin: Donosowo. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Pełne działanie preparatu pojawia się dopiero po upływie kilku dni od rozpoczęcia leczenia. Leczenie sezonowego nieżytu nosa zaleca się jeszcze przed ekspozycją na alergeny.
Skutki uboczne Buderhin: Sporadycznie po podaniu leku mogą wystąpić objawy miejscowe takie jak świąd, suchość błony śluzowej, kichanie oraz niewielkie krwawienie z nosa. Długotrwałe stosowanie dużych dawek może prowadzić do wystąpienia działań niepożądanych charakterystycznych dla kortykosteroidów podawanych ogólnie. Lek stosowany w dawkach terapeutycznych nie wywołuje niepożądanych działań ogólnych. U dzieci mogą wystąpić zaburzenia wzrostu (należy regularnie mierzyć wzrost i być w stałym kontakcie z pediatrą). Rzadko reakcje uczuleniowe na skórze twarzy, podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe i jaskra. W pojedynczych przypadkach obserwowano owrzodzenie śluzówki i perforację przegrody nosowej. Stosowanie większych dawek niż zalecane może prowadzić do wystąpienia objawów zahamowania czynności kory nadnerczy.
Poinformuj lekarza gdy lek Buderhin: Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą, infekcje nosa na tle bakteryjnym, wirusowym lub grzybiczym.
Dotyczy:
  • alergia,
  • alergen,
  • alergiczny nieżyt nosa,
  • nos,
  • katar sienny.

Definicja Budesonidum: Co to jest Buderhin lek w Skutki uboczne B .